کد مطلب: 56375 تعداد بازدید: ۱۶۳

مشاور امور بانوان اداره آموزش و پرورش شهرستان گرگان:

برای حفظ و انتقال انقلاب باید علم و دانش کافی را کسب نمایید تا بتوانید به خوبی دفاع و صیانت داشته باشید.

شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱:۲۴
«خانم سكينه رفيعي نژاد» بيان داشت: مطالعه برای کسب دانش باید به گونه ای باشد که دیدگاه و نگرش ما را نسبت به موضوع تغییر دهد.

«خانم سكينه رفيعي نژاد» در مراسم دومین جشنواره کتاب یار در جمع طلاب مدرسه علميه عالي الزهرا(س) گرگان بیان داشت: شما طلاب علوم دینی باید طوری حرکت نمایید که آیندگان شما را تحسین نمایند. باید بتوانید با رفتارتان از انقلاب صیانت نماید و این انقلاب را به صاحب خود امام زمان(عج) انتقال دهید. برای حفظ و انتقال انقلاب باید علم و دانش کافی را کسب نمایید تا بتوانید به خوبی دفاع و صیانت داشته باشید.

وی افزود: در قرآن کریم واژه «اولوالالباب و خردورزان» 16 بار و خودِ واژه «اولوالالباب» 4 بار وارد شده است. کسب ویژگی های اولوالالباب با مطالعه میسر است، سوره مبارکه رعد به ویژگی های اولوالاالباب اشاره نموده است.

مشاور امور بانوان اداره آموزش و پرورش شهرستان گرگان ادامه داد: مطالعه برای کسب دانش باید به گونه ای باشد که دیدگاه و نگرش ما را نسبت به موضوع تغییر دهد. نگرش اثرگذار در رفتار ما تاثیرگذار خواهد بود. در این صورت است که مطالعه اثربخش می شود.

رفیعی نژاد تاکید کرد: در راستای مطالعه درست، هدف گذاری، برنامه ریزی برای مطالعه و نیز آموزش مهارت خودآگاهی از اهمیت بسیار برخوردار است، به طوری که این سه مبنا از اصول مطالعه می باشد و در این صورت است که  از ویژگی های اولوالالباب برخوردار خواهید شد.

وی یادآور شد: مطالعه موجب وسعت سطح فکر و اندیشه انسان خواهد شد، ذهن را می پروراند، گنجینه لغات را وسیع می کند ،نگاه جدید به انسان می دهد و در نهایت قوی تر از گذشته برای کسب علم تلاش می شود.