کد مطلب: 56270 تعداد بازدید: ۱۸۷

مدیر مدرسه علمیه سعدیه رامیان بیان نمود:

حوزه های علمیه بستر مناسبی برای تربیت بانوان متعهد و متدین می باشد.

پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳:۲۴
«خانم شمسی طاهری» تصریح کرد: با توجه به نقش مؤثر زنان در استحکام خانواده و تربیت فرزندان، حوزه های علمیه بستر مناسبی برای تربیت بانوان متعهد و متدین می باشد.

«خانم شمسی طاهری» مدیر مدرسه علمیه سعدیه رامیان در جمع اعضای ستاد پذیرش این مدرسه اذعان نمود: گسترش حوزه های علمیه خواهران از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: در اوایل انقلاب تنها بعضی از شهرها دارای حوزه علمیه بودند، اما به برکت این انقلاب اکنون حوزه های علمیه در تمامی شهرها دائر است و زنان و دختران ما می توانند به راحتی در حوزه های علمیه علوم اسلامی و مبانی دینی را بیاموزند.

مدیر این مدرسه مهم ترین هدف حوزه های علمیه خواهران را توجه به کانون خانواده دانست و تصریح کرد: با توجه به نقش مؤثر زنان در استحکام خانواده و تربیت فرزندان، حوزه های علمیه بستر مناسبی برای تربیت بانوان متعهد و متدین می باشد.

طاهری جشن های پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در دهه فجر و همچنین پیش رو بودن دهه فاطمیه را فرصتی مناسب برای معرفی هرچه بیشتر حوزه های علمیه و جذب حداکثری جوانان برای تحصیل در این مکان مقدس برشمرد و بیان داشت: با توجه به هجمه های فرهنگی و تلاش دشمن در جهت جذب جوانان به سمت غرب گرایی، کار تبلیغ و جذب جوانان به خصوص دانش آموزان به سوی حوزه های علمیه تلاش مضاعف می طلبد.

وی، تصرح کرد: جذب بیشتر جوانان به سوی حوزه های علمیه و رشد اخلاقی و علمی آنان، کمک به دین، خانواده، جامعه و نسل جوان خواهد بود.

مدرس حوزه تأکید کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت جایگاه حوزه های علمیه و روحانیت در میان مردم و نیز وظیفه خطیر طلبه در تبیین اندیشه های ناب اسلامی و بصیرت افزایی، در جذب افراد برای تحصیل در این مکان مقدس؛ باید دقت نظر کافی وجود داشته باشد.

طاهری مهم ترین اصل برای طلبه شدن را داشتن هدف، انگیزه و استعداد کافی خواند و اظهار داشت: عنوان طلبگی برای طلبه یک اعتبار است و هرگز نباید خدشه ای به این جایگاه وارد شود.