کد مطلب: 56226 تعداد بازدید: ۲۳۸

کارشناس دینی مطرح کرد:

جنگ با کشورهای منطقه و پیشرفت صنعت؛ از ویژگی های پیشرفت غرب

چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۵:۳۰
«حجت الاسلام والمسلمین سید امیر بهادر» کارشناس دینی در جمع طلاب مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول گفت: وظیفه امروز هر طلبه روشنگری است که علت شهادت حضرت فاطمه(س) نیز به دلیل روشنگری و دفاع از ولایت بوده است.

«حجت الاسلام والمسلمین بهادر» در نشستی بصیرتی که با موضوع «علل پیشرفت تکنولوژی در غرب و وظایف طلاب در این عرصه» که به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، بیان کرد: امروزه با وجود مظاهر تکنولوژی و مدرنیته در غرب، رشد و موفقیت چشمگیری در جهان غرب بوجود آمده که این نباید مسلمانان را ضعیف کند.

وی به ویژگی پیشرفت تکنولوژی در غرب اشاره کرد و افزود: یکی از ویژگی های پیشرفت غرب، جنگ با کشورهای منطقه و پیشرفت صنعت از این طریق است، چرا که پیشرفت صنعت اقتصادی آمریکا، اسلحه سازی است که هر چه  صهیونیست بیشتر بجنگد اقتصاد آمریکا شکوفاتر می شود.

کارشناس دینی ادامه داد: از دیگر ویژگی های پیشرفت تکنولوژی مدرنیته در غرب، آزادی جنسی و فراهم کردن زمینه فساد در آمریکاست چرا که به تعبیر مارک وِبِر، سیستم غرب سیستم مدرنیته ای در قفس است. یعنی ملت آن آزادی بیان و خلاقیت فکری ندارند و انسان ها را نه به عنوان اشرف مخلوقات بلکه به عنوان ابزاری که وظیفه آنها از قبل تعیین شده استفاده می کنند، و این آزادی اجتماعی و فراهم کردن زمینه فساد به جهت ساکت ماندن مردم علیه حکومت است. البته آمریکا با توجه به این همه پیشرفت از بدهکارترین کشورهای دنیاست و این آمار پیشرفت اقتصادی آمار 1% مردم آمریکا است.

حجت الاسلام بهادر در پایان سخنان خود، ضمن اشاره به نکاتی درباره وظیفه طلاب در جامعه تاکید کرد: روحانی باید مردمی باشد و با مردم ارتباط برقرار کرده و تمام ابعاد معارف اسلام و عقلانیت دین را به بهترین وجه به مردم نشان دهد.

وی اولویت بندی مسائل جامعه و عمل بر اساس اولویت ها را از دیگر وظایف طلاب دانست.