کد مطلب: 56181 تعداد بازدید: ۱۴۷

کارشناس مذهبی گفت:

انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی قدس سره نه تنها باعث پیروزی بلکه باعث تداوم و پویایی انقلاب نیز شد.

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۸:۴۵
«خانم حسینی» مبلغ و راوی دفاع مقدس گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(قدس سره) نه تنها باعث پیروزی بلکه باعث تداوم و پویایی انقلاب نیز شد.

«خانم مریم حسینی» مبلغ و راوی دفاع مقدس در جمع طلاب و کارکنان مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(قدس سره) نه تنها باعث پیروزی انقلاب بلکه باعث تداوم و پویایی انقلاب شد.

وی افزود: شهدا هم مانند انقلاب، سیر تکاملی داشتند و گام هایی را برای رسیدن به معرفت طی کردند که یکی از آنها رسیدن به سیر و سلوک الی الله و معرفت به خداوند است چرا که خداوند از مبداء همه کارها آگاه است. اگر در وصیت نامه شهداء نگاه کنیم اولین حرف شان رضای خدا بوده است و هیچ یک از شهداء بیان نکرده اند که برای میهن دوستی به شهادت رسیده ایم.

این مبلغ دینی اضافه کرد: گام دیگر شهدا برای رسیدن به معرفت، معرفت به دین الهی می باشد، زیرا تنها عقل و تجربه، نمی تواند انسان را به سعادت برساند و شهدا این مطلب را خوب درک کرده بودند که دین الهی ما را به سعادت می رساند.

حسینی سومین گام سیر و سلوک شهدا را معرفت به اهل بیت(علیهم السلام) و پیامبر(ص) دانست و عنوان نمود: شهدا بسیار دلداه اهل بیت(علیهم السلام) بودند. در خاطرات شهدا بسیار هستند کسانی که به امام حسین(ع) علاقه داشتند و در آخر هم مانند ایشان بی سر شهید شدند.

وی در پایان از معرفت شهدا نسبت به امام زمان(عج) سخن گفت.