کد مطلب: 56177 تعداد بازدید: ۱۶۷

امام جمعه شهرستان رامیان بیان کرد:

امام خمینی به جهت برخورداری از کمالات و جامعیت شخصیت در ابعاد مختلف، انسانی نادر بودند.

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱:۲۴
«حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسین طاهری» امام جمعه شهرستان رامیان اظهار داشت: ساده زیستی و طرفداری از مستضعفین، از مهم ترین ویژگی ها و شعارهای امام خمینی(ره) بود.

«حجت الاسلام والمسلمین طاهری»؛ امام جمعه و موسس مدرسه علمیه سعدیه رامیان در جشن پیروزی انقلاب در جمع طلاب و مدعوین، به بررسی شخصیت بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران پرداخت و اذعان داشت: امام خمینی(ره) تمثیل تمام خوبی های عالم است. ایشان به جهت برخورداری از کمالات و جامعیت شخصیت در ابعاد مختلف، انسانی نادر ودر مقایسه با غیرمعصومین، بی نظیر بودند.

وی، ساده زیستی و طرفداری از مستضعفین را از مهم ترین ویژگی ها و شعارهای امام خمینی(ره) خواند و تصریح کرد: مسئولین باید به این شعارها پایبند بوده و سیره عملی امام(ره) را سرلوحه کار خود قرار دهند.

امام جمعه شهرستان رامیان افزود: رمز موفقیت امام خمینی(ره)، اخلاص و اتصال به خداوند بود و این اخلاص باعث شد تا ایشان در دل های مردم جای گیرند.

حجت الاسلام طاهری، مهم ترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی را اتکا به خدا، رهبری امام خمینی(ره) و اتحاد، استقامت و حضور فوق العاده مردم برشمرد و تأکید کرد: ما باید قدر این انقلاب را بدانیم و پای آرمان های امام(ره) و شهدای این انقلاب ایستادگی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تاریخ انقلاب را باید حفظ کنیم و هر روز مرور کنیم تا مورد غفلت واقع نشود و باید برای نسل جوان خواند تا بدانند که این انقلاب ارزان بدست نیامده تا آن را قربانی دنیاخواهی و شهوت طلبی نکنند.

موسس این مدرسه به اهمیت نقش زنان در پیروزی انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: زنان نه تنها به صورت فعال در صحنه های مبارزه حضور داشتند بلکه مشوّق اصلی فرزندان و همسران خود برای شرکت در مبارزات بودند به گونه ای که امام(ره) فرمودند:"ما نهضت خود را مدیون زن ها می دانیم".

حجت الاسلام طاهری در پایان، به بیان خاطراتی از حضور خود در تظاهرات های ضدشاهنشاهی پرداخت و افزود: خاستگاه و گسترش فعالیت های انقلابی حوزه علمیه رامیان از مسجد جعفری این شهرستان آغاز شد.