کد مطلب: 56173 تعداد بازدید: ۱۶۸

کارشناس مسائل سیاسی اذعان نمود:

یکی از بزرگترین امتیازات انقلاب اسلامی ایران، مردمی بودن آن است.

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵:۴۳
«سرهنگ حمید رضا بهمن نژاد» گفت: حرکت انقلاب، یک حرکت پیش رونده است و حفظ روحیه انقلابی از وظایف امروز است.

«سرهنگ حمید رضا بهمن نژاد» کارشناس مسائل سیاسی در نشست تربیتی به مناسبت ایام الله دهه فجر در مذرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان به بحث پیرامون چگونگی شکل گیری پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: وجه تمایز انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها، ماهیت دینی است. دین و معنویت نقش محوری در شکل گیری انقلاب اسلامی داشته است و از نگاه انقلاب اسلامی، دین کلید تحرک اجتماعی است برخلاف تفکر غربی که دین را مایه افیون و خمودی انقلاب و جامعه می داند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی با نفی هرگونه وابستگی به ابرقدرت های شرق و غرب و با شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» به پیروزی رسید.

کارشناس مسائل سیاسی، مردمی بودن انقلاب اسلامی را یکی از ویژگی های و امتیازات انقلاب اسلامی دانست و افزود: انقلاب اسلامی متعلق به گروه، حزب و قشر خاصی از مردم نیست و همه گروه و اقشار جامعه اعم از روستایی، شهری، دانشجو و روحانی در به ثمر رسیدن این انقلاب نقش داشتند و این امتیازی است که دشمن به آن پی برده و تمام تلاش خود را در به حاشیه بردن این سرمایه کم نظیر معطوف کرده است.

بهمن نژاد با بیان این حرکت انقلاب یک حرکت پیش رونده است، تصریح کرد: حفظ روحیه انقلابی از وظایف امروز است و متخلق شدن به روحیه اخلاص، تدین، پرکاری و کم توقعی که از شاخصه های روحیه انقلابی و جهادی است منجر به پیشرفت و حفظ آرمان و ارزش های انقلاب اسلامی می شود.

وی بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی به جوانان  و نوجوانان و نسل جدید در  این برهه از زمان را ضروری دانست و تاکید کرد: در این فضای تبلیغی و روانی باید با بهره گیری از هنر فیلم و رسانه به مقایسه انقلاب ها پرداخته و با تبیین و روشنگری در جهت حفظ  و انتقال ارزش های انقلاب اسلامی اقدام نمود.