کد مطلب: 55785 تعداد بازدید: ۲۴۵

در جمع اصحاب رسانه مطرح شد:

هزار و ۶۶۲ طلبه خواهر در گلستان مشغول به تحصیل هستند

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۲:۲۶
«حجت‌الاسلام والمسلمین ایوب وردانی» مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: حوزه های علمیه با توجه به ضرورت های موجود در جامعه؛ در زمینه های تعلیم و تربیت، مسائل فرهنگی و معارف اسلام ناب محمدی(ص) فعالیت می کنند.

«حجت‌الاسلام والمسلمین ایوب وردانی» در ابتدای سخنان خود به مناسبت در پیش بودن ایام فاطمیه ضمن توصیه بر مطالعه فرمایشات و خطبه های حضرت فاطمه(س)، گفت: حمایت ایشان از امیرمومنان علی(ع) نه از باب همسربودن بلکه به جهت دفاع از جایگاه امامت و ولایت بود.

وی همچنین پیرامون گرامیداشت ایام الله دهه فجر خاطرنشان کرد: امام خمینی(رض)، آن عالم بزرگ و نستوه و آگاه به زمان، خود در مرحله فرزند عزیزش را تقدیم انقلاب و نظام کرد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان با بیان این که مردم ما برای حاکمیت دینی انقلاب کردند، افزود: نظام جمهوری اسلامی به رهبری حضرت امام(رض) و با حضور ارزشمند مردم به پیروزی رسید، یعنی امام به همراه امت. هیچ یک از این دو به تنهایی به سرانجام نخواهد رسید. امام بدون امت، حکومتی نخواهد داشت که برای اعتلای دین قیام نماید، امت بدون امام هم به پیروزی و پیشرفت نخواهد رسید.

حجت‌الاسلام وردانی ادامه داد: روحانیون نیز در همراهی با امام(رض) در این پیروزی بزرگ و در سایر زمان های حساس، حضور پیدا کردند.

وی ضمن غیرقابل انکاردانستن نقش تاثیرگذار بانوان در انقلاب و بعد از آن، به بیان تشکیل حوزه های علمیه خواهران پرداخت و گفت: حضرت امام(رض) با توجه به تاثیر این قشر مهم، زمینه تشکیل حوزه های علمیه خواهران را بوجود آورد و بعد از آن بر اساس منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، مراجع عظام به پیشرفت روزافزون رسید.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان ابراز نمود: حوزه های علمیه با توجه به ضرورت های موجود در جامعه؛ در زمینه های تعلیم و تربیت، مسائل فرهنگی و معارف اسلام ناب محمدی(ص) فعالیت می کنند.      

حجت‌الاسلام وردانی اظهار کرد: تربیت بانوان متخصص و کارآمد در راستای تحقق رسالت و مأموریت‌های حوزه‌های علمیه، تربیت بانوان عالم، مومن، متعهد، بصیر، انقلابی، آگاه و وظیفه‌شناس از اهداف حاکم بر نظام تعلیم و تربیت در حوزه‌های علمیه خواهران محسوب می‌شود.

وی گفت: خواهرانی که نسبت به فراگیری علوم دینی علاقه ‌مند هستند حوزه علمیه خواهران استان این آمادگی را دارد در سه مقطع عمومی، عالی و تخصصی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ثبت‌نام کند.

حجت‌الاسلام وردانی افزود: امسال ظرفیت پذیرش در سطح دو ۴۷۰نفر، در سطح سه ۶۰نفر و در سطح چهار، 8 نفر است.

وی با بیان اینکه پذیرش‌ها از سه بهمن آغاز شد، اظهار کرد: ثبت‌نام‌ها تا پایان بهمن‌ماه ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام یا از طریق سایت اینترنتی و یا به‌صورت حضوری در مدارس علمیه اقدام کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با اشاره به اینکه پذیرش علاقه ‌مندان در مدارس سطح دو فقط از طریق مصاحبه انجام می‌شود، تصریح کرد: پذیرش سطح سه و چهار با برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه انجام می‌شود.

حجت الاسلام وردانی از حضور هزار و ۶۶۲نفر طلبه خواهر در سطوح مختلف استان خبر داد و گفت: در سطح دو، هزار و ۴۰۶نفر، در سطح سه، ۲۵۶نفر و در سطح چهار، 5 نفر مشغول به تحصیل هستند.

وی در خصوص تعداد فارغ ‌التحصیلان حوزه‌های علمیه خواهران در گلستان، افزود: امسال در مقطع سطح سه، ۳۰نفر و در مقطع سطح دو هزار و ۳۴۶نفر فارغ‌التحصیل شدند.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان از وجود ۱۳مدرسه در استان خبر داد و اظهار کرد: اکنون مجوز مدرسه کلاله را دریافت کردیم که در حال تأسیس و انجام مقدمات آن هستیم.

حجت الاسلام وردانی تصریح کرد: خواهرانی که دارای مدرک سیکل هستند می‌توانند با مراجعه به مدرسه کوثر علی‌آباد ثبت‌نام کنند.