کد مطلب: 55395 تعداد بازدید: ۲۳۶

مشاور حوزه گفت:

صبری ارزش دارد که همراه با سپاسگزاری و شکر در پیشگاه حضرت حق باشد.

سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴:۱۰
«خانم رجب زده» به نقل از آیت الله جوادی آملی(زیدعزه) بیان نمود: زینب(س) با شهود ملکوتی خود پروردگار هستی را دید و زمام عالم را در دست خدا می داند چون آثار جمیل الهی را با جمال وجودی خودش می بیند.

«خانم فرحناز رجب زاده» استاد این مدرسه علمیه در مراسمی که به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) با حضور طلاب و جمعی از بانوانی شهرستان گرگان برگزار شد، تصریح کرد: برخی افراد به علت فقدان جمال وجودی و نقص در کمال آنان، آثار جمال الهی را مشاهده نمی کنند.

وی خاطرنشان کرد: همه فضایل اخلاقی در حضرت زینب(س) تجلی داشت؛ ایشان در روز عاشورا با صحنه های ناگواری مواجه بود که تاریخ، تلخی آنها را تاکنون ندیده و نخواهد دید، و این حوادث موجب آن نشد که حضرت را شکست داده و از پای درآورد بلکه اوضاع را به خوبی مدیریت می کنند.

مشاور حوزه با اشاره به کلام معروف حضرت زینب(س) در مجلس دشمن که فرمود: "ما رایت الا جمیلا" به بیان مقام رضا و شکر در سیره عملی حضرت زینب(س) پرداخت و افزود: جهان بینی و بینش حضرت زینب(س) با دیگران متفاوت است. لذا، مشاهده آن صحنه ها در روز عاشورا در نظرش زیبا جلوه می کند؛ به دلیل آنکه رضایت به مقدرات الهی داشت. بنابراین افراد لازم است دقت بیشتری نسبت به جهان بینی خود داشته باشند.  

خانم رجب زاده با بیان انواع صبر در افراد که شامل صبر به خاطر پاداش، صبر برای رضای خدا و صبر به دلیل ناچاری است، افزود: صبری ارزش دارد که همراه با سپاسگزاری و شکر در پیشگاه حضرت حق باشد.

وی به نقل از کلام ارزشمند امام علی(ع) خاطرنشان کرد: هرکسی که اطمینان دارد به آنچه خدا برایش مقدر کرده از او فوت نمی شود، قلبش در آرامش است.

خانم رجب زاده در پایان به القاب حضرت زینب(س) از قبیل «نائب الزهرا(س)» ، «صدیقه الصغری»، «مفسّر قرآن» و «سرّابیها» اشاره نمود.