کد مطلب: 55389 تعداد بازدید: ۳۲۴

کارشناس آموزش حوزه علمیه خواهران استان گلستان بیان کرد:

بانوان طلبه؛ نقش بسزایی در تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلام در جامعه، تعلیم و تربیت دارند

سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰:۳۱
«خانم فاطمه جلالی» گفت: حوزه های علمیه، یکی از مناسب ترین بسترهای کمال جویی و آرمان خواهی برای خواهرانی است که تشنه معارف ناب قرآن و عترت اند.

«خانم فاطمه جلالی» در آستانه پذیرش حوزه های علمیه خواهران پیرامون اهمیت تحصیل در حوزه گفت:حوزه های علمیه، یکی از مناسب ترین بسترهای کمال جویی و آرمان خواهی برای خواهرانی است که هم تشنه معارف ناب قرآن و عترت اند، هم شوق خدمت به اسلام، مکتب و هم نوعان را دارند.

وی افزود: بانوانی که در حوزه های علمیه تحصیل می کنند، خواهران طلبه با تحصیل در حوزه های علمیه و آموختن معارف اسلامی؛ می توانند با راهنمایی و مشاوره در عرصه های فردی، خانوادگی، اجتماعی، مدیریت و راهبری امور مراکز علمی–فرهنگی–تبلیغی–آموزشی، تحقیق و پژوهش، نظریه پردازی و اجتهاد در عرصه علوم اسلامی–انسانی پاسخگوی مشکلات و نیازهای جامعه باشند.

کارشناس آموزش حوزه علمیه خواهران گلستان ادامه داد: بانوان طلبه علاوه بر اینکه نقش بسزایی در تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلام و تعلیم و تربیت دینی در خانواده خود، به عنوان نقش مادری و همسری دارند؛ نقش بسزایی در تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلام در جامعه، و نیز تعلیم و تربیت در جوامع علمی–فرهنگی دارند.

جلالی اعلام کرد: فرایند پذیرش در حوزه های علمیه خواهران استان گلستان در سه مقطع سطح دو (کارشناسی)، سطح سه (کارشناسی ارشد) و سطح4 (دکتری) صورت می گیرد.حوزه های علمیه خواهران در سال تحصیلی 98-97 آمادگی دارد از خواهران علاقمند به تحصیلات حوزوی از تاریخ 3/11/ 96 تا 96/11/30 ثبت نام به عمل آورد.

وی افزود: علاقمندان به تحصیل در حوزه های علمیه می توانند جهت آشنایی با شرایط ثبت نام و کسباطلاعات بیشتر به سایتwww.whc.ir مراجعه نمایند.