کد مطلب: 55352 تعداد بازدید: ۱۷۷

امام جمعه رامیان بیان کرد:

وجود عالمان دینی جهت خدمت به دین مردم، نیاز حیاتی جامعه است

دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵:۵۱
«حجت الاسلام طاهری» در جمع طلاب و کارکنان مدرسه علمیه سعدیه رامیان گفت: با جدیت مسیر طلبگی را ادامه دهید چرا که وجود عالمان دینی جهت خدمت به دین مردم، نیاز حیاتی جامعه است و این نیاز با حضور جوانان مستعد در حوزه های علمیه تامین می شود.

«حجت الاسلام والمسلمین طاهری» در ابتدای سخنان خود به معرفی جایگاه و وظایف طلبه و روحانیت در اجتماع و لزوم حفظ احترام و حرمت این جایگاه پرداخت و افزود: روحانیت و طلبگی ادامه دهنده وظیفه و رسالت انبیاست. پیامبران مبعوث شدند تا مردم را از آلودگی ها، افکار خراب و زشت تزکیه دهند و افکار خوب، حکمت و اندیشه را به آنان بیاموزند. پیامبران مردم را به خدا و تقوا دعوت می کردند و در راه دفاع از دین و تحقق ارزش های الهی کوشیدند. وظیفه طلبه نیز همین است.

وی از ورود طلاب جدید به حوزه های علمیه ابراز خرسندی کرد و اذعان داشت: امیدوارم با انگیزه و هدف وارد حوزه شده باشید و با جدیت این مسیر را ادامه دهید چرا که وجود عالمان دینی جهت خدمت به دین مردم، نیاز حیاتی جامعه است و این نیاز با حضور جوانان مستعد در حوزه های علمیه تامین می شود.

امام جمعه رامیان اظهار داشت: هر شغلی نیاز به علاقه دارد ولی در مورد طلبگی به چیزی بیش از علاقه نیاز هست و انسان باید عاشق و معتقد به راه و رسالت طلبگی باشد تا بتواند در این مسیر به موفقیت برسد.

حجت الاسلام طاهری ضمن تأکید بر لزوم فعالیت و حضور موثر طلاب در اجتماع خاطرنشان کرد: همت خود را برای ایفای مسئولیت های روحانیت به کار گیرید، البته این کار نباید با هدف کسب مناصب، مقامات و عناوین باشد بلکه در همه اوقات باید کسب رضایت پروردگار و امام عصر(عج) هدف اصلی قرار گیرد.

وی ابراز نمود: شرط تاثیرگذاری در جامعه، افزایش سواد و ارتقا سطح علمی طلاب است. امروزه در جامعه بیشتر به افراد متخصصی که بتوانند به ابعاد روحی و معنوی انسان ها خدمت کنند، نیاز داریم و لازمه کسب این تخصص، جدی گرفتن درس و بحث علمی و استفاده بهینه از فرصت ها و فضای پاک و مقدس حوزه های علمیه است.

موسس این مدرسه در پایان طلاب را به تقوا، عبادت، انس با قرآن و دعا توصیه کرد و افزود: استفاده از احادیث برای آشنایی با سخنان حکمت آمیز و انتقال آن به دیگران بسیار ثمربخش خواهد بود و بدانید که این مسیر بیشتر از تبلیغ زبانی، نیازمند تبلیغ عملی است و ابتدا باید از خودمان شروع کنیم و این جز با سرلوحه قراردادن ائمه معصومین(علهیم السلام) در رفتار و گفتار امکان پذیر نخواهد بود.