کد مطلب: 55351 تعداد بازدید: ۲۸۹

شمسی طاهری مدیر مدرسه علمیه سعدیه خبر داد:

تمام آنچه در برنامه های دینی وارد شده و انسان را به یاد خدا و عظمت آیین او می اندازد، شعائر الهی است

سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲:۵۰
«خانم شمسی طاهری» بیان کرد: تمام آنچه در برنامه های دینی وارد شده و انسان را به یاد خدا و عظمت آیین او می اندازد، شعائر الهی است.

«خانم شمسی طاهری» مدیر مدرسه علمیه سعدیه رامیان در جشن بزرگ غدیر که از سوی این مدرسه و با حضور اساتید، طلاب، قرآن آموزان و عموم بانوان این شهرستان برگزار شد، گفت: بزرگی غدیر از وجود با برکت امام علی(ع) است و یکی ازمهم ترین مسائل تاریخی که هویت ما را می سازد، قضیه غدیر است.

وی در تبیین جایگاه غدیر خم افزود: روز غدیر، روزی است که پیغمبر اکرم(ص) وظیفه حکومت را معین نموده و الگوی حکومت اسلامی را تا آخر تعیین فرموده است.

مدیر این مدرسه علمیه در ادامه با بیان حدیث امام باقر(ع) «پایه و اساس اسلام بر پنج چیز استوار است؛ نماز، روزه، حج، زکات، ولایت. و مردم خوانده نشده اند به هیچ چیز مگر به اندازه ولایت» بیان داشت: عید غدیر، عید ولایت است و آن به جهت اهمیت ولایت و رهبری است و قبولی و به ظهور و بروز رسیدن آن چهار پایه، با وجود ولایت و رهبری جامعه محقق می شود.

طاهری بر اهمیت تکریم غدیر و لزوم برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم غدیر در بین مردم تاکید کرد و اظهار داشت: روایاتی که درباره  فضیلت غدیر، و همچنین جایگاه و عظمت آن بیان شده، عمیق و بسیار قابل توجه و تامل است. در واقع غدیر باید نهادینه شود و مثل روز عاشورا با شکوه و باعظمت برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: غدیر فرصت مناسبی برای انتقال مفاهیم ناب اسلام محمدی است و باید از این فرصت ارزشمند نهایت بهره را برد.

مدرس حوزه در توضیح آیه 32 سوره مبارکه حج «و من یعظم شعائر الله فانّها من تقوی القلوب؛ هرکس شعائر الهی را بزرگ دارد، این کار نشانه تقوای دلهاست» بیان کرد: تمام آنچه در برنامه های دینی وارد شده و انسان را به یاد خدا و عظمت آیین او می اندازد، شعائر الهی است از جمله عید غدیر خم که از مهم ترین اعیاد مسلمانان است.

طاهری توجه و عنایت به اعمال این روز بزرگ را با اهمیت برشمرد و اذعان نمود: بخشی از فضایل و اعمال این عید بزرگ زیارت امیرالمومنین، پوشیدن لباس فاخر و زینت کردن، هدیه دادن، اطعام، تبسم در چهره یکدیگر و... است و افراد را به انجام این امور تشویق کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آشنایی جوانان، قرآن آموزان و به ویژه نسل آینده با مباحث غدیر مخصوصا جایگاه و نقش امامت و رهبری بسیار ضروری است.

گفتنی است در حاشیه این مراسم؛ مولودی خوانی، اهداء جوایز و عیدی به قرآن آموزان و کودکان و برپایی ایستگاه صلواتی و... نیز برگزار شد.