کد مطلب: 55130 تعداد بازدید: ۲۳۷

در مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه س گرگان بررسی شد:

عوامل ایجاد اختلاف در زوجین

سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۹:۲۲
نشست تربیتی «عوامل ایجاد اختلاف در زوجین» ویژه محرم و گرامیداشت هفنه دفاع مقدس با حضور طلاب، دانش آموختگان و استادان در مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان برگزار شد.

«حجت الاسلام و المسلمین فتح اللهی»، کارشناس فرهنگی گفت: متاسفانه در جامعه امروز آمار وحشتناکی درباره طلاق ارائه می شود که مردم در انجام این حلال منفور شتاب گرفته اند.

وی با اشاره به این که بهانه خیلی ها در ایجاد اختلاف، عدم تفاهم است، تصریح کرد: توجه نداشتن زن و مرد به تفاوت های یکدیگر و عدم درک ویژگی های ساختاری همدیگر، مهمترین عامل در ایجاد اختلاف و تقابل بین زوجین می باشد.

کارشناس فرهنگی با اشاره به برخی از ساختارهای طبیعی زن و مرد ادامه داد: مردها کلی نگر هستند و خانم ها دقیق و جزئی نگر. لازمه کلی نگری و سطحی نگری مردان، کم حرفی آنها است. چون فقط به کلیات می نگرند و حرف زیادی برای گفتن ندارند.

حجت الاسلام فتح اللهی با بیان این که ساختار و طبیعت مغز درخانم ها به گونه ای است که قادر به پردازش چند مسأله بطور همزمان هستند، افزود: زن ها می توانند از دو نیمکره چپ و راست همزمان استفاده کنند. نیمکره چپ به انسان روحیه تعقل می دهد اما خانم ها از نیمکره راست که عهده دار امور احساسی و تخیلی است، بیشتر استفاده می کنند.

وی اظهار کرد: خانم ها باید قدری روحیه کلی نگری مردها را بپذیرند و با آن کنار بیایند و مردها نیز توجه داشته باشند و قدری از این روحیه کلی نگری فاصله بگیرند.