کد مطلب: 55128 تعداد بازدید: ۱۹۶

امام جمعه رامیان ابراز کرد:

محوریت دین اسلام، علم است

یکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۵:۳۷
«حجت الاسلام والمسلمین حسین طاهری» در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه سعدیه رامیان گفت: وظیفه امروز طلاب این است که همانند شهید مطهری نسبت به معارف آگاهی داشته و برای دیگران نیز آگاهی بخش باشند.

«حجت الاسلام والمسلمین حسین طاهری» امام جمعه شهرستان رامیان و موسس مدرسه علمیه سعدیه این شهرستان در مراسم گرامیداشت هفته معلم، ضمن تبریک و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهید مطهری گفت: شهید مطهری یک معلم وارسته، فیلسوف و دانشمند زمان خود بود.

وی در راستای شهادت شهید مطهری بیان داشت: دشمنان احساس کردند با شهید کردن استاد مطهری و شهید بهشتی و سایر شهداء ، می توانند به اسلام ضربه وارد کرده و خلاء علمی در کشور بوجود آوردند ولی مردم ایران ثابت کردند که همواره ادامه دهنده خون شهداء هستند.

امام جمعه رامیان خاطرنشان کرد: وظیفه امروز طلاب این است که همانند شهید مطهری نسبت به معارف آگاهی داشته و برای دیگران نیز آگاهی بخش باشند.

حجت الاسلام طاهری در ادامه به تشریح اهمیت علم در دین اسلام پرداخت و گفت: محوریت دین اسلام، علم است و قرآن در جامعه ای نازل شد که تعداد باسوادها در مکه بسیار کم بودند و اولین آیه ای که به پیامبر نازل شد درباره خواندن بود.

وی اذعان نمود: تاریخ گواه است دانشمندان مسلمان بزرگی منشا تمدن در جهان و جوامع اسلامی شدند و آنچه که باعث افتخار است این است که دانشمندان بزرگی همچون ابوریحان بیرونی، ابن سینا و زکریای رازی و... علاوه بر مسلمان بودن و رشدکردن در مکتب اهل بیت(علیهم السلام)، ایرانی نیز می باشند که باعث افتخار است.

موسس این مدرسه خاطرنشان کرد: در مورد مکتب اهل بیت(علیهم السلام) از دو نکته متاثر می شویم: اول این که شرایط جامعه طوری نبود که مردم از اجرای احکامِ عدالت بخش اسلام بهره مند شوند. دوم، شرایط فراهم نشد از علومی که اسرار آن در وجود اهل بیت(ع) بود، بهرمند شوند.

وی ضمن اشاره به علم اهل بیت(علیهم السلام) بیان داشت: علوم دینی سرآمد علم هاست و نتیجه و نهایت علم داشتن، تواضع است. عالمانی که متواضع هستند به حقیقت علم رسیده اند.