کد مطلب: 55122 تعداد بازدید: ۱۹۲

امام جمعه رامیان بیان کرد:

حوزه های علمیه بهترین مکان برای هدایت جامعه می باشند

چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸:۰۹
مدرسه علمیه سعدیه رامیان همزمان با آغاز سال تحصیلی 97-96 مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه را با حضور کارکنان، اساتید، طلاب، دانش آموختگان و قرآن آموزان طرح نهضت قرآنی با سخنرانی «حجت الاسلام والمسلمین حسین طاهری» موسس و امام جمعه این شهرستان برگزار نمود.

«حجت الاسلام والمسلمین حسین طاهری» امام جمعه شهرستان رامیان و موسس این مدرسه علمیه ضمن تبریک سال تحصیلی جدید گفت: آموختن علوم دینی و تبلیغ آن یک فضیلت است چرا که کارشناسان علوم دینی در واقع میراث دار علم انبیاء علیهم السلام هستند.

وی با بیان حدیث حضرت علی(ع) که درباره آموختن علم و نشر آن می فرماید: «مَن تَعَلَّمَ العِلمَ و َعَمِلَ بِهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ دُعِىَ فى مَلَكُوتِ السَّماواتِ عَظيما فَقيلَ: تَعَلَّمَ لِلّهِ و َعَمِلَ لِلّهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ؛ هر كس براى خدا دانش بياموزد و به آن عمل كند و به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمان ها به بزرگى ياد شود و گويند: براى خدا آموخت و براى خدا عمل كرد و براى خدا آموزش داد.»، افزود: یک مبلغ دین در ابتدا باید خوب یاد بگیرد و با خالص کردن عمل خود برای خدا، همچون پیامبر اکرم(ص) از خانواده، محله، شهر خود و ... فعالیت تبلیغی خود را آغاز کند چرا که نجات جامعه از جهل و نادانی، در گرو نجات خانواده است.

امام جمعه رامیان اظهار داشت: با توجه به اینکه الگوی دینی مردم، حوزه های علمیه و مبلغان هستند و جامعه امروز به شدت به نیروهای با توان علمی بالا برای پاسخ گویی به شبهات روز جامعه نیازمند است؛ یکی از بهترین زمان ها برای آگاه کردن مردم ایام شهادت و تولد ائمه و مخصوصا محرم است که باید از این زمان جهت نشر معارف اهل بیت(علیهم السلام) نهایت استفاده را برد.

حجت الاسلام طاهری در ادامه با بیان اینکه انسان در جامعه نیازهای مختلفی اعم از خوراک و پوشاک و غیره ... دارد ولی در واقع هدف نهایی از خلقت انسان سعادت دنیا و آخرت است، افزود: این امر محقق نمی شود مگر با علم و عمل به معارفی که خداوند توسط برگزیدگان خاص خود برای هدایت بشر به سوی قله های سعادت قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: تنها راه سعادت انسان ها پیروی از پروردگار هستی و عمل به دستورات آن است و در غیر این، راه گمراهی و ضلالت است که چه بسا در طول تاریخ افراد زیادی هستند که هم خود گمراه شدند و هم زمینه ساز گمراه شدن دیگران نیز شدند.

موسس این مدرسه با اشاره به حدیث پیامبر(ص) به حضرت علی(ع) «اگر یک نفر را هدایت کنی به اندازه خورشید و هر چه که می تابد با ارزش تر است»، بیان داشت: حوزه های علمیه بهترین مکان برای هدایت جامعه می باشند که اگر هر طلبه بتواند حداقل یک نفر را آگاه کند او را کفایت می کند.

حجت الاسلام طاهری در پایان با اشاره به حدیث امام صادق(ع): «هرکس که محبت اهل بیت را دارد وارد بهشت است»، افزود: بهشتی که به واسطه معرفت الهی و محبت اهل بیت(علیهم السلام) بدست آورده اید با گناه نکردن در حفظ آن بکوشید.