کد مطلب: 55120 تعداد بازدید: ۱۵۵

مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء عج فاضل آباد برگزار نمود:

یادواره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم

دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱:۵۸
«خانم حسینی» راوی دفاع مقدس بیان نمود: یکی از سلاح هایی که در جبهه نبرد و در جنگ دفاع مقدس موج می زد، سلاح اخلاص بود.

یادواره شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با حضور سخنران خانم مریم حسینی از راویان فتح در جمع طلاب و اساتید و کادر مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

«خانم مریم حسینی» گفت: یکی از سلاح هایی که در جبهه نبرد و در جنگ دفاع مقدس موج می زد، سلاح اخلاص بود که این سلاح باعث پیروزی ما در جنگ مستقیم با هجده کشور شد.

وی افزود: یکی دیگر از ویژگی های شهدا و نیز رزمندگان، اوج رضایتمندی از خداوند است که با وجود کمبود امکانات در جبهه، گرما و سرمای شدید و دوری از خانواده، ولی هیچ وقت اعتراض نمی کردند.

این راوی فتح بیان کرد: علاوه بر اینکه شهدا اعتراض نمی کردند، بلکه خانواده های شهدا نیز این ویژگی در آنها بسیار دیده می شود که در احوال یکی از مادران شهدا نیز بیان شده است که وقتی به دیدار امام خمینی(رض) رفته بودند، عکس چهار پسر شهید اش را یکی یکی در می آورد و به حضرت نشان می داد. زمانی که متوجه اشک ریختن امام شد عکس ها را جمع کرد و رو به حضرت گفت؛ آقا من پسرانم را به جبهه فرستادم تا اشک شما را نبینم و حال شما اشک می ریزید.

حسینی اضافه کرد: برخی از مردم می گویند مدافعین حرم به خاطر پول می روند، در پاسخ به این افراد باید گفت: کدام مادری حاضر است فرزندش را برای پول بفرستد یا کدام فرزند حاضر است پدرش را به خاطر پول از دست دهد.

وی سومین ویژگی شهدا را استفاده از فرصت ها دانست و توضیح داد: با وجود سن کمِ رزمندگان اسلام، اما حتی فرماندهان زمان جنگ جوان بوده و سن شان سی سال و کمتر از آن بوده  است. این بدین معنی است که آنها بهترین استفاده را از فرصت جوانی انجام داده اند.

روای فتح در پایان تاکید کرد: ما هم باید از فرصت جوانی که در اختیار داریم در راه رضای خدا و شهدا استفاده کنیم چرا که اگر ما شهدا را یاد کنیم شهدا هم ما را نزد امام حسین(ع) یاد می کنند.