کد مطلب: 55118 تعداد بازدید: ۱۸۳

در نشست معاونین مالی مدارس علمیه استان گلستان بیان شد:

بخش عمده مشکلات جامعه امروز بخاطر عدم آرامش و ضعف روحیه ایمان است.

سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۸:۳۰
معاونت اداری-مالی حوزه علمیه خواهران استان گلستان دوره ضمن خدمت معاونین مالی مدارس علمیه خواهران را در موسسه آموزش عالی الزهراء(س) گرگان برگزار نمود.

«حجت الاسلام والمسلمین ایوب وردانی» در ابتدای سخنان خود بیان داشت: آنچه به کارها خیر و برکت می دهد و نتیجه کار را افزون می کند، اخلاص در کارها و کارکردن در مسیر رضایت خداست. فرق انسان موحد با غیر موحد و یا حتی انسانی که موحد است اما دچار غرور و ریا و شرک خفی شده است، در همین است. چرا که در کارکردن تفاوتی نیست و همگی انسان ها تلاش و کوشش دارند.

وی ادامه داد: اخلاص در کار منافاتی با دریافت مزد و حق الزحمه ندارد. زیرا معیشت افراد باید تأمین شود و این از وظایف افراد است. آنچه در این رابطه مهم است، رضایت خداوند است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان با بیان اینکه اخلاص در کارها موجب آرامش روانی فرد می شود، اذعان نمود: بخش عمده مشکلات جامعه امروز بخاطر عدم آرامش و ضعف روحیه ایمان است. لازم است همه ما تاریخچه اعتقادات خود را ورق بزنیم. چیزی که در زندگی ها رنگ باخته، روحیه ایمان و اخلاص است.

حجت الاسلام وردانی خطاب به حاضرین توصیه نمود: در کارها اخلاص داشته باشید و بدانید که به سربازان امام زمان(عج) و رهروان حضرت فاطمه(س) خدمت می کنید. هر کسی که به خاطر خدا و در مسیر او کاری انجام دهد، خداوند بر اساس روایات در کارها و مشکلاتش گشایش ایجاد می کند.

 وی اظهار کرد: وقتی انسان مسئولیتی را می پذیرد چه قصد قربت داشته باشد و یا خیر, باید پاسخگو باشد.

حجت الاسلام وردانی در ادامه سخنان خود، نکاتی را پیرامون مسئولیت ها و اقدامات معاونین مالی مورد تأکید قرار داد.