کد مطلب: 54772 تعداد بازدید: ۱۴۱

مدیر نظارت و بازرسی حوزه علمیه خواهران استان گلستان:

آرامش درونی و سعادت اخروی؛ از جمله نتایج تاسی از ائمه معصومین علیهم السلام

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹:۰۷
«خانم نفیسه حسینی واعظ» گفت: انسان به نقطه اوج و کمال نمی رسد مگر اینکه در زندگی الگو و راهبری داشته باشد.

«خانم نفیسه حسینی واعظ» مدیر نظارت و ساماندهی حوزه علمیه خواهران استان گلستان در مراسم شهادت امام حسن مجتبی(ع) در حضور جمعی از بانوان شهرستان گرگان که از سوی موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان برگزار شد، بیان داشت: ائمه و انبیای الهی(علیهم السلام) به عنوان نور واحد الگو و اسوه انسان در همه زمان ها هستند. الگوپذیری از ائمه برای رسیدن به سعادت که مراد و منظور قرآن است، موجب می شود در مقابل مشکلات و مسائل بهترین رفتار را ارائه نموده و صبر و استقامت انسان تقویت شود.

وی ضمن بیان شمه ای از تاریخ زندگانی امام حسن مجتبی(ع) افزود: در بحث از سیره علمی امام حسن(ع) وارد است که عابدترین فرد زمان خودشان بودند. خداترس بودن، دائم الذکر بودن، هم نشینی و انس با قران و مهربانی با بندگان خدا از مهمترین ویژگی و سبک آن حضرت بود.

مدیر نظارت و ساماندهی حوزه علمیه خواهران استان گلستان ادامه داد: اگر انسان ها با تاسی از ائمه معصومین(علیهم السلام) عالم را محضر خدا دانسته و این باور را در خود تقویت نمایند، علاوه بر آرامش درونی به سعادت اخروی خواهد رسید.

حسینی واعظ خاطرنشان کرد: سیره امام حسن(ع) در مهربانی با انسان ها چنین بود که محبت را به بهترین نحو جبران می نمود. نه تنها با انسانها مهربان بود بلکه به حیوانات نیز محبت می کرد.

وی ابراز کرد: تواضع و فروتنی، مهمان نوازی، بردباری و رفع نیاز دیگران از جمله ویژگی های بارز امام حسن مجتبی(ع) است.

استاد حوزه در پایان افزود: در سیره حضرت(ع) نمونه های متعددی در کمک به نیازمندان وجود دارد. در روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) وارد است که اجر و ثواب کسی را که در جهت رفع حاجت دیگران تلاش می کند، برابر با کسی دانسته که 9 هزار سال با روزه گرفتن و شب زنده‌داری كردن، خدا را عبادت كرده باشد.