کد مطلب: 54681 تعداد بازدید: ۱۸۵

مدیر نظارت و ساماندهی حوزه علمیه خواهران استان گلستان:

اعجاز اسلام به عنوان دین جاویدان کتابی به نام قرآن است.

سه شنبه ۱۲ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۴:۲۱
«خانم سیده نفیسه حسینی واعظ» گفت: خداوند متعال نقطه آغاز رسالت را بر مبنای مطالعه و خواندن قرار داده است. اعجاز اسلام به عنوان دین جاویدان کتابی به نام قرآن است.

«خانم سیده نفیسه حسینی واعظ» مدیر نظارت و ساماندهی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان گلستان در مراسم اختتامیه چهارمین نمایشگاه تخصصی کتاب که از سوی موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان برگزار شد، بیان داشت: خداوند متعال نقطه آغاز رسالت را بر مبنای مطالعه و خواندن قرار داده است. اعجاز اسلام به عنوان دین جاویدان کتابی به نام قرآن است.

وی افزود: در تعالیم اسلامی بر اهمیت و ارزش خواندن تاکید فراوانی دارد به طوری که اولین آیه نازل شده بر نبی مکرم اسلام(ص) با خواندن و تاکید بر آن است.

مدیر نظارت و ساماندهی حوزه علمیه خواهران گلستان ادامه داد: در قرآن مجید اصطلاحات بسیاری در خصوص خواندن، علم، حکمت، تدبر و ... وارد است که حاکی از اهمیت این مطلب می باشد.

حسینی واعظ گفت: در آیات 114 از سوره مبارکه توبه، 9 عنکبوت، 2 انفال، 43 فاطر، 28 قلم، 23 انفال، 56 بقره و ...در مورد تمجید علماء و مذمت جاهل سخن به میان آمده است.

وی خاطرنشان کرد: تعالیم بلند قرآن کریم، جامعه را به سمت پیشرفت سوق خواهد داد. در هنگام نزول این کتاب آسمانی تعداد اندکی باسواد بودند به طوری که فدیه اسراء در آن زمان باسواد کردن مسلمانان بود. لذا این دلالت بر اهمیت و جایگاه علم آموزی دارد.

استاد حوزه تصریح کرد: در روایات متعددی از ائمه معصومین(علیهم السلام) وارد است که بر علم آموزی از دوران کودکی تا هنگام مرگ تاکید و سفارش نموده است. در فضیلت این نعمت الهی همین بس که مداد علماء از دماء شهدا برتر شمرده شده است"مداد العلماء افضل من دماء الشهدا".

حسینی واعظ افزود: در روایتی از رسول مکرم اسلام(ص) وارد است که  حضرت از جمله چیزهایی که حجاب را در پیشگاه خداوند از بین می برد به قلم های دانشمندان اشاره نموده است.