کد مطلب: 54678 تعداد بازدید: ۲۱۹

معاون فرهنگی مدرسه علمیه سعدیه رامیان مطرح کرد:

رمز دستیابی امام حسین ع به مقامات والا، عبودیت و تسلیم محض خدا بودن حضرت بوده است.

پنجشنبه ۲۱ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶:۵۶
«خانم زهرا رجبلو» معاون فرهنگی مدرسه علمیه سعدیه رامیان گفت: تا فردی به مقام بندگی خالص خدا نرسد هرگز نمی تواند به سوی کمال حرکت کند.

«خانم زهرا رجبلو» معاون فرهنگی مدرسه علمیه سعدیه رامیان به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی در جمع طلاب مدرسه با بیان اینکه اربعین واژه ای عربی و از قداست خاصی برخوردار است، افزود: آیت الله جوادی آملی می فرمایند؛ "عدد اربعین خصوصیتی دارد که در سایر اعداد این خصوصیت وجود ندارد" و اینکه اکثر انبیاء در سن چهل سالگی به مقام رسالت رسیده اند و یا اینکه مدت مناجات حضرت موسی(ع) در کوه طور چهل شب بود و همچنین  آسمان، چهل روز در عزای امام حسین(ع) گریست؛ مصداق این سخن می باشد.

وی خواندن زیارت اربعین را در روز اربعین به طلاب توصیه نموده و اذعان داشت: طبق حدیثی از امام حسن عسگری(ع) نشانه های مومنین پنج چیز است که یکی از آنها زیارت اربعین می باشد.

معاون فرهنگی مدرسه در ادامه به تبیین فرازهایی از زیارت اربعین پرداخت و اظهار داشت: ابتدای زیارت اربعین با سلام آغاز شده  است که در واقع زائر با عرض سلام بر آن حضرت و یارانش چهره درونی را آشکار کرده و اعلان می دارد که نه تنها با بت درون خود مبارزه می کند، بلکه مانند خود امام(ع) با طاغوتیان در ستیزه بوده و با شعار سلام خود را در زمره یاران حضرت قرار می دهد.

رجبلو تاکید کرد: اهداف قیام امام حسین(ع) که در زیارت اربعین به آن اشاره شده، اصلاح دین جدش رسول خدا(ص) و احیاء امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

وی عبودیت را از دیگر ویژگی های امام حسین(ع) و یارانش در این زیارت عنوان نمود و تصریح کرد: تا فردی به مقام بندگی خالص خدا نرسد هرگز نمی تواند به سوی کمال حرکت کند واساسا رمز دستیابی امام حسین(ع) به مقامات والا، عبودیت وتسلیم محض خدا بودن آن حضرت بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر ما نیز طالب قرب الهی هستیم و می خواهیم مومن حقیقی باشیم، باید با الگوگیری از زندگی و منش امام حسین(ع) تسلیم  فرمان حق باشیم.