کد مطلب: 54677 تعداد بازدید: ۲۰۴

نماینده ولی فقیه در استان گلستان بیان کرد:

زندگی دنیا بدون سختی و مشکلات نیست، لذا توصیه به صـبر شده است.

یکشنبه ۱۰ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴:۰۰
آیت الله نورمفیدی بیان داشت: صبر عبارت است از عمل نمودن برخلاف مشتهیات نفسانی و رفتن به سمت طاعت و بندگیِ خداوند متعال.اگر انسان برخوردار از صبر باشد.

«آیت الله سید کاظم نورمفیدی» نماینده ولی فقیه در استان گلستان و موسس موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان در جمع طلاب این موسسه با استناد به روایتی از نبی مکرم اسلام (ص) در پاسخ به عبدالله بن مسعود که از گرفتاری های پیش آمده در مدینه شکایت می کرد بیان داشت: عوامل و اسباب بسیاری در زندگی دنیا دخالت دارد. هر چند در نگاه اولیای الهی این اسباب و عوامل به مشیت الهی است منتهی غالباً اینگونه است که انسان ها از اسباب و عوامل اصلی غافلند.

وی افزود: در آخرت سببی جز اراده ذات اقدس الهی وجود ندارد. به طور کلی، زندگی دنیا بدون سختی و مشکلات نیست، لذا توصیه به صـبر شده است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: از نبی مکرم اسلام(ص) وارد است که فرمودند؛ با دقت در سایر کتب انبیای گذشته و نیز قرآن کریم تنها چیزی که موجب ورود انسان به بهشت می شود، صبر است یعنی ایستادگی در مقابل مشکلات و عبور از آن با تکیه بر خداوند متعال است.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: در آیات متعددی از قران کریم سخن از جایگاه صابرین سخن به میان آمده است. از جمله؛آیه 111 سوره مبارکه مومنون، 12 انسان، 54 قصص می باشد، که در این آیات خداوند پاداش خود را شامل صابرین می داند و آنان را از رستگاران برمی شمرد.

وی گفت: در آیات 155 و 156 از سوره مبارکه بقره خداوند سه پاداش را برای صابرین بیان می نمایند؛ درود و رحمت خدا شامل آنان می شود، همچنین بخاطر صبری که در برابر مشکلات داشتند خداوند حمایت و هدایت خود را نصیب آنان می نماید و در دنیا و آخرت اجر و پاداش الهی شامل حال آنان خواهد شد.

امام جمعه گرگان خاطرنشان کرد: محور خوبی ها صبر است. اینکه در برخی روایات وارده شده است که بهشت برای متقین مهیا گردیده است، بدون صبر میسر نیست.

آیت الله نورمفیدی در تعریف معنای صبر بیان داشت: صبر عبارت است از عمل نمودن برخلاف مشتهیات نفسانی و رفتن به سمت طاعت و بندگی خداوند متعال. اگر انسان برخوردار از صبر باشد همه فضایل و خصلت های خوب نصیب انسان خواهد شد.