کد مطلب: 54676 تعداد بازدید: ۲۳۷

کارشناس مسائل سیاسی اذعان نمود:

دشمنان این انقلاب و نظام دست از توطئه و نیرنگ برنمی دارند، مردم ما باید همیشه هوشیار و آگاه باشند

پنجشنبه ۲۱ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱:۳۸
نشست روشنگری-بصیرتی تحلیل و بررسی اغتشاشات اخیر با سخنرانی «آقای نادر میرسرگزی» کارشناس مسائل سیاسی در جمع کارکنان و مبلغان مدرسه علمیه الزهراء(س) مینودشت برگزار شد.

«آقای میرسرگزی» با اشاره به اینکه خداوند در آیه 5 سوره ابراهیم "و لقد ارسلنا موسی بآیاتنا اَن اَخرج قومک من الظلمات الی النور......"و نیز آیه 14 سوره جاثیه، 2 باراز یوم الله نام برده است و رخدادهای بزرگی است که در آن، حق پیروز و باطل شکست خورده است؛ بنیانگذار فرزانه انقلاب نیز 22بهمن، 15خرداد، 17شهریور، 12فروررین را یوم الله نامیده اند زیرا روزی است که غضب خدا بروز می کند و این روزها را طبق آیات شریف قرآن بزرگ داشت که رحمت خدا جاری شد و باید قدردان و سپاسگذار رحمت ایزد متعال بود.

وی افزود: اگر جامعه ای بخواهد نورانیت داشته باشد و دچار طغیان و تاریکی و جهل نگردد و ارزش های مادی برآن حاکم نگردد، باید روزهای تجلی قدرت خدا بر مردم را بزرگ بشمارد که حماسه 9 دی از جمله آن روزها می باشد.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: برای شکل گیری فتنه، عواملی باید وجود داشته باشد تا فتنه شکل بگیرد. آشوب های اخیر از کلان شهرها و با اعتراضات افرادی که معترض موسسات مالی و اعتباری و مشکلات اقتصادی بودند، در مشهد شکل گرفت که عده ای از اعتراضات مردم به مسائل اقتصادی سوءاستفاده نموده و زمینه را برای برخی مقاصد دشمنان فراهم آورده و آشوب های خیابانی شکل گرفت.

میرسرگزی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در فتنه اخیر، بین مردم پایگاه های مردمی نداشت؛ نتوانست در شهرها پیش بینی شده تداوم پیدا کند، اگر چه دشمن شهرهای بزرگ و مذهبی را برای این هدف شوم خود نشانه گرفته بود. نمونه بارز آن را در شهر های مشهد و نجف آباد و ملایر و شاهین شهر می توان مشاهده نمود.

وی ابراز کرد: فتنه یکی از توطئه های دشمن است، در جریان فتنه بسیاری از دشمنان نظام و انقلاب، شادی و مسرت خود را اعلام نمودند.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بعد از 6 سال درگیری منطقه ای شاخ غول داعش را شکست، توضیح داد: خیلی از کشورهای معاند، تحمل پذیرش این امر را نداشتند و با بالا رفتن قدرت ژئوپلوتیک ایران، آمریکا و صهیونیسم و عربستان دنبال آن هستند که قدرت نظامی و امنیتی ایران را بکاهند زیرا با قدرت نظامی این توان را ندارند و آن را باید از قدرت نرم دنبال کنند که پشتیبانی و حمایت مردمی را در بردارند. بحمدالله و به فضل الهی و با حمایت و پشتیبانی مردم، ما در خیلی از عرصه ها پیروز میدان بودیم.

سرگزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دخالت های بیگانگان و توجه و حمایت از اغتشاشگران افزود: جلسه شورای امنیت، اظهارات سران و رجال سیاسی دنیا، مطبوعات و... همگی حاکی از آن دارد که ایران کشور قدرتمندی است و در برابر هجمه عظیم دشمنان، با حمایت و پشتیبانی مردم و هدایت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیروز است. و اجازه دخالت و اغتشاش ایادی بیگانه را هرگز نخواهد داد.

وی اذعان نمود: دشمنان این انقلاب و نظام دست از توطئه و نیرنگ برنمی دارند و مردم ما باید همیشه هوشیار بوده و با بصیرت و آگاهی و بهرمندی از رهنمون های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از نظام و آرمان های والای انقلاب اسلامی دفاع کنند.