کد مطلب: 54577 تعداد بازدید: ۲۳۸

مبلغ حوزه علمیه گفت:

ورزش یک عامل حمایتی در درمان بیماری های روانی است.

سه شنبه ۱۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹:۵۷
«خانم معصومه محمدی» بیان کرد: باید شرایطی فراهم شود که جامعه و بخصوص طلاب عزیز اهمیت ویژه ای به ورزش بدهند چرا که ورزش یکی از مهمترین ارکان تأمین شادابی و سلامتی جسم و روح است.

«خانم معصومه محمدی» از مبلغین مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول در نشستی به مناسبت هفته تربیت بدنی در جمع طلاب ضمن بیان اهمیت سلامتی جسم و روح گفت: دین ما دینی است که به سلامتی جسم و روح بسیار توجه دارد و این را در سخنان ائمه(علیهم السلام) نیز می توان مشاهده نمود. روح و عقل سالم در بدن سالم است، طلبه ای که دارای نشاط و سلامت جسمی و روحی باشد، کارآمدتر خواهد بود.

وی ابراز کرد: بزرگان ما از جمله مقام معظم رهبری(مدظله العالی) همچنان که خود اهل ورزش هستند، جوانان و آحاد جامعه را به ورزش تشویق و ترغیب می کنند. باید شرایطی فراهم شود که جامعه و بخصوص طلاب عزیز اهمیت ویژه ای به ورزش بدهند چرا که ورزش یکی از مهمترین ارکان تأمین شادابی و سلامتی جسم و روح است.

مبلغ حوزه در پایان ضمن توصیه به طلاب برای انجام ورزش افزود: ورزش و فعالیت فیزیکی در سلامت روان نیز مؤثر است. مطالعات نشان می دهد که بیماری های روانی در اثر فعالیت های فیزیکی بهبود می یابند و ورزش به عنوان یک عامل حمایتی در درمان بیماری های روانی شناخته شده است.