کد مطلب: 54576 تعداد بازدید: ۲۰۸

برگزاری مراسم سوگواری سرورو سالار شهیدان امام حسین ع

سه شنبه ۱۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷:۵۲
مراسم سوگواری سرورو سالار شهیدان امام حسین (ع) با سخنرانی «حجت الاسلام والمسلمین نوع دوست» در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهرا(س) آزادشهر برگزار شد.

«حجت الاسلام نوع دوست» گفت:درگیری بین غرایز و عقل، در درون انسان از ابتداء سن بلوغ تا انتهای عمر ادامه دارد و تا زمانی که انسان بر دشمن درونی خود غالب نشود، نمی تواند بر دشمن های بیرونی پیروز شود. چرا که یک جهت انسان رو به پستی است و یک جهت او رو به تعالی. همه انسان ها دوست دارند پاک شوند ولی در عین حال قدرت و توانایی رسیدن به این طهارت روح و تصفیه دل را ندارند.

وی ادامه داد: در درون همه انسان ها هم امام حسین(ع) است و هم یزید. نماینده امام حسین(ع) در درون انسان عقل اوست و نماینده یزید غرایز و شهوات است. غرائز انسان یک چیز می طلبد ولی عقل انسان چیز دیگری می خواهد که از آن به میدان جهاد اکبر نامیده می شود.

استاد حوزه افزود: نقش امام حسین(ع) در اینجا این است که در جبهه حق درونی، به انسان امداد برساند. چرا که مغناطیسم جاذبه حسینی در درون انسان ها راه گشاست. نفس گریه بر اباعبدالله الحسین(ع) در جهاد اکبر با یزید درونی به انسان کمک می کند تا در درون به این موفقیت دست پیدا کند که بتواند خودش را در جامعه ای که ظلمت در آن بیداد می کند به خصوص در دوره ی پست مدرنیته که پمپاژهای تاریکی و معصیت از در و دیوار شهر آویزانند و همه جوره  این سموم را بر انسان ها نشر می دهند.

با توجه به سیره و روش امام حسین(ع)، کمک گیری و امدادگری در میدان جهاد با نفس مشهود است