کد مطلب: 54575 تعداد بازدید: ۱۸۰

مدیر موسسه آموزش عالی الزهراء س گرگان:

در خدمت به خلق آنچه را برای آنان پرنفع تر است، انتخاب نماییدکه این علامت صدق به پروردگار متعال است.

دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵:۲۴
«خانم مریم میرکریمی» بیان کرد: در خدمت نمودن به خلق الله خود را طلبکار ندانیم که آنان به حق منت بر ما دارند به طوری که وسیله خدمت ما هستند.

«خانم مریم میرکریمی» مدیر موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان در نشستی که با حضور کارکنان این موسسه برگزار شد، با استناد به آیات 79 تا 80 سوره مبارکه اسراء به بحث پیرامون صدق و راستگویی پرداخت و بیان داشت: صداقت از جمله ارزش هایی است که قرآن مجید تاکید فراوانی بر آن دارد. آیات مذکور از سوره مبارکه اسراء به عنوان جامع ترین و کامل ترین دعاست یعنی درخواست ورود و خروج صادقانه در هر کاری.

وی ادامه داد: در آیات دیگری از قرآن کریم همچون سوره مبارکه توبه نیز خداوند متعال بر مسئله صدق تاکید نموده و بر هم نشینی با صادقین دستور داده است چراکه یک هم نشین، هم می تواند روح انسان را آلوده کند و هم انسان را به کمالات پیش ببرد.

مدیر این موسسه آموزش عالی افزود: روایات عدیده ای پیرامون مسئله صدق وجود دارد که دلالت بر اهمیت این ارزش الهــی می کند. از نبی مکرم اسلام(ص) وارد است که نزدیک ترین فرد به خودش را صادق ترین فرد معرفی می نماید و شفاعت خود را مشمول وی می داند.

میرکریمی خاطرنشان کرد: در کتاب چهل حدیث امام راحل(رض) نیز وارد است که از جمله وصایا و سفارش های پیامبراکرم(ص) به امام علی(ع) بحث صداقت است.

وی گفت: از دیدگاه خواجه عبدالله انصاری صدق در مورد حقیقت چیزی بکار می رود که آثار و استعداد و کمالات وجود خود را شکوفا کرده باشد، یعنی انسانی صادق است که بتواند کمالات نهفته درون خویش را به فعلیت برساند.

مدرس حوزه سپس به بیان موارد صدق، صدق در عبادت، اخلاص، وعده و صدق در گفتار پرداخت و تصریح کرد: روایات بسیاری از ائمه معصومین(علیهم السلام) وارد است که می فرمایند: اگر می خواهید کسی را بیازمایید، بنگرید در گفتار و ادای امانت اهل صداقت باشد. همچنین امیرمومنان علی(ع) از جمله علامات دینداری را صدق در گفتار و ادای امانت  معرفی می نمایند.

میرکریمی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم همکاری کلیه کارکنان هر دو سطح(2 و 3) در راستای افزایش بازدهی کاری تاکید نمود و افزود: امام راحل(رض) خطاب به فرزندش احمدآقا خدمت به خلق را خدمت به حق می دانست. در خدمت نمودن به خلق الله خود را طلبکار ندانیم که آنان به حق منت بر ما دارند به طوری که وسیله خدمت ما هستند و بدنبال کسب شهرت و محبوبیت نباشید که این حیله شیطان است و در خدمت به خلق آنچه را برای آنان پرنفع تر است، انتخاب نماییدکه این علامت صدق به پروردگار متعال است.