کد مطلب: 54483 تعداد بازدید: ۲۲۸

مؤسس و مشاور حوزه:

اگر بالاترین مقام انسانیت هم باشید، نیاز به علم دارید.

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸:۲۰
«خانم مریم بیگم مرتضوی شاهرودی» گفت: توکل به خدا و مطالعه، دو نیاز همیشگی که اساتید محترم باید مد نظر داشته باشند.

«خانم مریم بیگم مرتضوی شاهرودی» مؤسس و مشاور مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آبادکتول، در نشستی که با حضور اساتید این مدرسه برگزار شد، عنوان کرد: اساتید محترم باید در کارها و امورات خود دو نکته را مد نظر قرار دهند؛ یکی توکل به خدا و دیگری مطالعه.

وی افزود: در همه حال باید به خداوند توکل کرد. یکی از توصیه های مهم، هم برای طلاب و هم برای اساتید قرائت دعای مطالعه است. در این دعا، از خداوند خروج از وهم و علم بیشتر را می خواهیم. ما هر چقدر که علم داشته باشیم، به علم پیامبر نمی رسیم در حالی که خداوند در قرآن کریم به پیامبر(ص) می فرماید: بگو علمم را زیاد کن.

استاد حوزه خاطرنشان کرد: نیاز به علم، نیاز همیشگی بشر بوده و هست. پس اگر بالاترین مقام انسانیت هم باشید، نیاز به علم دارید.

مرتضوی با بیان این که مطالعه برای اساتید بسیار ضروری است، توصیه نمود: برای هر فردی حداقل روزی 10 ساعت مطالعه پی در پی و منظم نیاز است. باید اساتید بنیه علمی خود را تقویت کنند، چند کتاب را انتخاب کنید یکی را اصلی و بقیه را برای ساعات استراحت و تفریح قرار دهید. در گذشته زیر چکمه های دشمن بودیم اما بزرگان و علما از مطالعه غافل نبودند، الان که در آسایش و راحتی هستیم باید به این امر بیشتر توجه کنیم.