کد مطلب: 54482 تعداد بازدید: ۱۴۰

استاد حوزه بیان نمود:

گره هایی که با دست محبت باز می شود، بوسیله کینه و نفرت جهت بازگشایی استفاده نشود

چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵:۱۶
«حجت الاسلام والمسلمین عبدالله شاهینی» تصریح کرد: گره هایی که با دست محبت باز می شود مناسب است از دندان های کینه و نفرت جهت باز گشایی استفاده نشود و رمز گشودن هرمشکلی عشق و محبت است.

«حجت الاسلام والمسلمین عبدالله شاهینی» در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان اذعان داشت: بعضا در جامعه و خانواده مشکلاتی وجود دارد که راه حل آن از مسیر محبت می باشد. همه موجودات در برابر محبت و عشق سر تسلیم فرود می آورند.

وی با استناد به روایتی بیان نمود: در هر موجودی عشق و محبت وجود دارد و تمام هستی را این عشق فرا گرفته است، حتی این محبت در حیوانات نیز وجود دارد.

استاد حوزه و دانشگاه نقطه مقابل محبت را دشمنی دانست و آن را از عوامل فروپاشی جامعه و خانواده به شمار آورد و با استناد به کلام ارزشمند حضرت رسول(ص) خاطرنشان کرد: بدترین مردم کسی است که با مردم دشمنی می کند و مردم نیز دشمن او هستند. یعنی یک عنصر نامطلوبی که نه تنها خودش کینه دارد بلکه دیگران از او کینه و نفرت دارند و بدتر از این گروه، کسانی هستند که نفرت پراکنی می کنند؛ در حالی که اسلام سیستم اخلاقی را پایه گذاری کرده است و همه اجزاء آن به هم متصل بوده و این نظام وحیانی و عقلانی بر پایه عشق و محبت استوار است.

حجت الاسلام شاهینی در تفسیر محبت به نقل از حضرت سلیمان(ع) تصریح نمود: محبت همان روح خداست که در بین بندگانش پراکنده است؛ کسی که عشق و محبت نداشته باشد، عبادالله به شمار نمی آید و قرب به خداوند برایش حاصل نمی شود.

وی اذعان نمود: جامعه اسلامی بنابر شرایطی همیشه در خیر و سعادت است و آن شرایط شامل محبت به یکدیگر، احساس مسئولیت نسبت به همنوعان و ادای امانت است.

وی در پایان رمز بقاء جامعه را ادای امانت دانست و اولاد، عمر، وقت، کلاس و ... را از مصادیق امانت به شمار آورد.