کد مطلب: 54481 تعداد بازدید: ۱۷۴

استاد حوزه و دانشگاه اذعان نمود:

معنای زندگی، اولین مسئله ای است که هر انسانی بعد از دنیا آمدن با آن مواجه است

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲:۴۹
«دکتر محمد حکیمی» با استناد به آیاتی از کلام الله مجید، هدف از زندگی را قرب به خداوند دانست.

«دکتر محمد حکیمی» دکترای تخصصی رشته کلام (فلسفه دین) در نشستی که با حضور طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان برگزار شد، گفت: معنای زندگی، اولین مسئله ای است که هر انسانی بعد از دنیا آمدن با آن مواجه است، معنای زندگی مقدمه بحث سبک زندگی است.

وی به نقل از کلام ارزشمند امام علی(ع)که فرمودند «خدا رحمت کند انسانی که بداند از کجا آمده، در کجاست و به کجا می رود» ، بر اهمیت بحث معنای زندگی تاکید کرد.

استاد حوزه و دانشگاه از جمله وظایف انسان دین شناس را شناخت ادیان غرب، فلسفه غرب و فرهنگ عمومی جهان امروز دانست و افزود: در صورت این شناخت درست است که می توان با تحصیل کرده های غرب مباحثه کرد.

دکتر حکیمی با اشاره به تفسیر علامه طباطبایی(ره)خاطرنشان کرد: عصاره قرآن در سه آیه از سوره والعصر است، بدین جهت که انسان هر روز توانایی و سرمایه عمرش کمتر شده تا به انتها می رسد و سودی نخواهد کرد مگر اینکه قرب به خداوند برای او حاصل شود.

وی در ادامه به تفاوت خسران و ضرر اشاره کرد و با استناد به آیه 15 سوره زمر خاسرین را اینگونه معرفی نمود: کسانی هستند که اصل وجودشان را در راه تحصیل تمتع دنیایی از دست دادند.

استاد دانشگاه بیان کرد: متافیزیک معنادارشدن زندگی سه رکن دارد که شامل خدا ، معاد و روح است که بدون هریک از این ارکان زندگی بدون معنی خواهد بود.