کد مطلب: 54464 تعداد بازدید: ۲۲۷

استاد حوزه:

طلاب توکل و توسل به اهل بیت علیهم السلام را فراموش نکنند.

یکشنبه ۱۷ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۹:۳۸
جلسه اخلاقی با محوریت «آداب طلبگی» با سخنرانی منیژه سالاری استاد حوزه و مشاور مذهبی در مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد برگزار شد.

«خانم سالاری» در جمع کارکنان و طلاب این مدرسه بیان کرد: هر فردی که طلبه می شود، زمینه های معنوی در او وجود دارد. از این رو، طلاب باید نیت خود را پاک و خالص نموده و همه اعمال خود را برای رضای خدا انجام دهند تا به تکامل حقیقی برسند.

وی افزود: یکی از آفات طلبگی، زیاد سخن گفتن است. یک طلبه باید به موقع سخن بگوید و از حرف های بی فایده بپرهیزد. چنانچه در احوالات علماء بزرگ می بینیم که بسیار سکوت می کردند و به موقع و با فایده سخن می گفتند.

استاد حوزه اظهار کرد: از دیگر آفات طلبگی، پرخوری است چرا که با گرسنگی و ریاضت دروازه های علم و معرفت باز می شود و البته باید در خوردن اعتدال را رعایت کرد.

خانم سالاری یکی از عللی که امروزه والدین در مسائل تربیتی فرزندان شان دچار مشکل می شوند را لقمه حرام و شبهه ناکی دانست که گاهی والدین بدون توجه و سهوی وارد زندگی شان می کنند.

وی اذعان نمود: خصوصیت بسیار مهمی که یک طلبه باید داشته باشد، این است که توکل و توسل به اهل بیت(علیهم السلام) را فراموش نکنند.

مبلغ حوزه ادامه داد: افسردگی و ناراحتی برای کسی است که خدا و اهل بیت(علیهم السلام) را قبول ندارد، پس اگر نشانه های افسردگی را در خود مشاهده کردید بدانید که فاصله بین شما و خداوند زیاد شده است.