کد مطلب: 54462 تعداد بازدید: ۱۶۶

مدیریت مدرسه علمیه الزهرا س گنبد کاووس خبر داد:

اعزام 20 تن از مبلغین جهت تبلیغ موضوعات دینی به مدارس، بیمارستان ها، محافل خانگی، بسیج، کمیته امداد، اداره زندان

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵:۴۲
«خانم فریبا تیموری» گفت: در جامعه کنونی نیاز مبرمی به برانگیختن شعور حسینی و عزاداری با بصیرت و آگاهانه در بین مردم وجود دارد.

«خانم فریبا تیموری» مدیر مدرسه علمیه الزهراء(س) گنبدکاووس بیان داشت: برپایی مجالس عزا برای کسانی که جان خویش را در راه خدا از دست داده اند از واجبات است، زیرا انسان را به یاد خدا می اندازد و به همنوایی اجتماعی با راه و سیره شهیدان می انجامد. در جامعه کنونی نیاز مبرمی به برانگیختن شعور حسینی و عزاداری با بصیرت و آگاهانه در بین مردم وجود دارد.

وی در ادامه به نقش مهم و اساسی مبلغین و اساتید حوزه های علمیه اشاره نموده و بیان کرد: مبلغین به عنوان سفیران فرهنگی دینموظفند درس های عاشورا را که در لابلای حوادث آن روز عظیم نهفته است را برای مردم بازگو نمایند و فقط اذهان عموم را به روضه و مرثیه سرایی معطوف نکنند.

مدیر این مدرسه علمیه اعلام نمود: به مناسبت ایام سوگواری ماه محرم و صفر، برنامه ها و فعالیت هایی در داخل و خارج از مدرسه صورت پذیرفته است. از جمله؛ عزاداری دهه اول محرم همراه با سخنرانی و مدیحه سرایی وپخش هر روزه زیارت عاشورا، برگزاری 3 نمایشگاه کتاب در دهه های مختلف  محرم، نشست های اخلاقی.

تیموری، تشکیل حلقه های معرفتی،برگزاری 50 شب مراسم زیارت عاشورا به همراه سخنرانی، احکام، تفسیر و نیز مراسم هفتگی دعای ندبه ویژه بانوان ویژه عموم بانوان این شهرستان،  اعزام 20 تن از مبلغین جهت تبلیغ موضوعات دینی به مدارس، بیمارستان ها، محافل خانگی، بسیج، کمیته امداد، اداره زندان و ... را از دیگر برنامه های اجرا شده این مدرسه دانست.