کد مطلب: 54394 تعداد بازدید: ۱۹۴

امام جمعه موقت گرگان خبر داد:

مبلغین در تعامل و تبلیغ به دیگران، خود اهل عمل به آنچه می گویند باشند.

شنبه ۱۶ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۵:۰۷
"حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی برقرار" امام جمعه موقت گرگان تصریح کرد: پیامبر به دلیل اینکه مکارم اخلاقی را قبل از تعلیم به دیگران، خود عامل بود لذا خداوند متعال او را دارای خُلق عظیم می‌داند.

"حجت الاسلام والمسلمین قربانعلی برقرار"در جمع اساتید و طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان در همایشی که با عنوان «اخلاق نبوی و تاثیر آن در کاهش آسیب های اجتماعی» برگزار شد، ضمن تبریک میلاد پیامبر خاتم(ص) و امام صادق(ع) از خداوند متعال برای همگان برکت را خواستار شد.

وی در تفسیر آیه ۴ سوره مبارکه قلم که خداوند پیامبر(ص) را دارای خُلق عظیم معرفی کرده بیان داشت: پیامبر به دلیل اینکه مکارم اخلاقی را قبل از تعلیم به دیگران، خود عامل بود لذا خداوند متعال او را دارای خُلق عظیم می‌داند.

امام جمعه موقت گرگان افزود: مبلغین باید در تعامل و تبلیغ به دیگران، خود اهل عمل به آنچه می گویند باشند. اگر نبی مکرم(ص) مردم را به بندگی خدا دعوت می‌کرد، خود عابدترین بندگان خداوند بود و هنگام نماز کسی را نمی‌شناخت و به مناجات با پروردگار می‌پرداخت.

حجت الاسلام برقرار ادامه داد: حضرت در مقابل اذیت و آزار مردم، به نصیحت و خیرخواهی آنان می پرداخت و در پیشگاه خداوند برای آنان هدایت و مغفرت را طلب می کرد، به دلیل اینکه ایشان کانون مهر و محبت است.

وی سعادت دنیا و آخرت را در الگو قرار دادن پیامبر(ص)  و پیروی از حضرت دانست.

مدرس حوزه با استناد به آیه ای از قرآن خاطرنشان کرد: رستگار کسی است که بتواند درون خود را از آلودگی هایی از قبیل؛ بخل، کینه، حسادت، خشم و ... تطهیر کند.

حجت الاسلام برقرار با اشاره به تعداد آیات رحمت که بیش از 400 آیه و آیات انتقام که حدود 10 آیه در قرآن است، افزود: عامل تربیت، رحمت است و خشونت فقط عامل بازدارنده است و پیامبر(ص)  به دلیل اخلاق نیکویش، رحمه للعالمین معرفی شده است.

وی در پایان مواردی از اخلاقیات پیامبر را بیان نمود.