کد مطلب: 54304 تعداد بازدید: ۲۲۱

مسئول مدرسه کوثر علی آباد کتول:

نهادینه کردن الگوهای اسلامی عامل تحقق آرمان های دینی در زندگی

چهارشنبه ۱۳ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶:۱۱
«حجت السلام والمسلمین نصرتی» بیان کرد: جامعه با الگوسازی های مناسب در دوران راهنمایی و دبیرستان، نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت و هدف فرد دارد که اگر این مهم تحقق نپذیرد، بسیاری از امور او در دایره عبادت و اطاعت خدا نخواهد بود.

«حجت السلام والمسلمین نصرتی» در نشست هم اندیشی که با محوریت «تبین الگوی ازدواج با تاکید بر آموزه های دینی» در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) مینودشت برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه الگوی زندگی های امروزی، اسلامی نیست و منجر به بروز اختلافات در زندگی مشترک و افزایش طلاق می شود؛ اگر طلاب بخواهند این مشکلات را بررسی کنند، باید فلسفه زندگی انسان را بررسی نمایند. این فلسفه در قرآن بیان شده است و آن همان بندگی خداست.

وی در تشریح معنای «عبادت» توضیح داد: «عبادت» یعنی اطاعت و پیروی و دلبستگی، معیت، یک رنگ شدن، دل دادن و بندگی محض در تمام شئونات زندگی که متاسفانه خیلی از افراد در جامعه امروزی از این مسیر دور هستند و اکثر مشکلات ناشی از همین امر مهم است.

مسئول مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول با اشاره به فلسفه ازدواج در اسلام که هدف آن حفظ دین و پرورش نسل می باشد، افزود: امروزه اهداف و ملاک های اسلامی ازدواج، تغییر یافته و مسائل مادی و ظاهری و و تامین شغل اهمیت یافته است، همچنین تنوع ظاهری موجود در جامعه و استفاده نادرست از فضای مجازی باعث شده که سن ازدواج افزایش یابد و نگاه به پرورش نسل و تربیت دینی ضعیف شود، این مسائل منجر به بی میلی و سپس تنفر و طلاق می گردد. به طور کل، در فلسفه زندگی اسلامی تغییر به وجود آمده است.

حجت الاسلام نصرتی افزود: فلسفه، هدف و آرمان های فردی باید در خانواده شکل بگیرد و فرد فهم درستی از زندگی مشترک داشته باشد.

وی با بیان این که در اسلام بنایی بالاتر و بهتر از ازدواج شکل نمی گیرد، خاطرنشان کرد: همه هجمه هایی که به مسئله ازدواج وارد می شود تا آن را از مسیر اسلامی بودن منحرف کنند، به این جهت است که به مردم و نیازهای آنان تسلط داشته و بنیان آن را سست نموده و از بین ببرند.

مسئول این مدرسه اذعان نمود: جامعه با الگوسازی های مناسب در دوران راهنمایی و دبیرستان، نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت و هدف فرد دارد که اگر این مهم تحقق نپذیرد، بسیاری از امورِ او در دایره عبادت و اطاعت خدا نخواهد بود و آرمان او با آنچه اسلام فرموده، متفاوت می شود.