کد مطلب: 54257 تعداد بازدید: ۱۴۸

معاون آموزش مدرسه علمیه فاطمه الزهراء س بندرترکمن خبر داد:

برگزاری اعتکاف علمی

سه شنبه ۱۲ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳:۰۵
«خانم مریم قانعی زارع» گفت: مباحثه، تحیکم و فهم عمیق تر مفاهیم و عامل اصلی در تقویت یادگیری است.

«خانم مریم قانعی زارع» معاون آموزشی مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) شهر بندرترکمن بیان کرد: مباحثه به منزله نوعی تکرار درس نیست، بلکه تحیکم و فهم عمیق تر مفاهیم و عامل اصلی در تقویت یادگیری است. در هر مباحثه، مطالب درس مورد بحث و بررسی قرار گرفته، ملکه ذهن طلاب شده و تاثیر به سزایی در پیشرفت تحصیلی و آموزشی دانش پژوهان دارد.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت مباحثه خاطرنشان کرد: هیچ امری از لحاظ اهمیت در یادگیری، به اندازه مباحثه نیست. کسی که در طلب علم، خالص باشد و علم را برای رضای خدا بخواند به معرفتی می رسد که قابل مقایسه با چیز دیگر نیست.

معاون آموزش این مدرسه علمیهتاکید کرد: اخلاص، مطالعه صحیح، شیوه های درست اندیشیدن، عرضه مطالب درس و فن بیان از ارکان اصلی مباحثه می باشد.

قانعی زارع اذعان داشت: مباحثه نوعی ارتباط انسانی و اخلاقی و کاشف از پیوندهای مشترک بین طلاب می باشد.

وی با بیان این که به مناسبت فرارسیدن امتحانات پایان دوره نیمسال اول 97-96 در این مدرسه سه روز اعتکاف علمی صورت می پذیرد، اعلام کرد: طلاب این مدرسه از ساعت30/7 صبح الی16 به بحث پیرامون محتوای علمی و امتحانی می پردازند.

مدرس حوزه عنوان کرد: طلاب دانش پژوه در این ایام با حضور اساتید مربوطه، به رفع مشکلات دروس متمرکز از قبیل: اصول، منطق، صرف، نحو، کلام و فقه پرداخته و با آمادگی کامل به استقبال امتحانات پایان دوره می روند.