کد مطلب: 54256 تعداد بازدید: ۲۰۳

توسط معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان گلستان انجام شد:

برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه

سه شنبه ۱۲ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰:۴۰
«خانم صدیقه بهرامی» در جمع اصحاب رسانه بیان کرد: استان گلستان این افتخار را دارد که سالانه در پژوهش های میدانی و پیمایشی در کل کشور تحقیقات خوب و ارزنده ای را ارائه دهد و رتبه های برگزیده 1، 2، 3 و شایستگان تقدیر را به خود اختصاص دهد.

«خانم صدیقه بهرامی» در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، با بیان این که استان گلستان از فعالین پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور می باشد، گفت: مجموعه فعالیت های علمی-پژوهشی بسیار خوبی در حوزه علمیه خواهران در حال انجام است. استان گلستان این افتخار را دارد که سالانه در پژوهش های میدانی و پیمایشی در کل کشور تحقیقات خوب و ارزنده ای را ارائه دهد و رتبه های برگزیده 1، 2، 3 و شایستگان تقدیر را به خود اختصاص دهد.

وی اظهار نمود: در حال حاضر، در استان گلستان طلابی داریم که در قامت یک استاد راهنما در تحقیقات میدانی و پیمایشی قادر به فعالیت هستند و این نوید بسیار خوبی برای مدارس علمیه استان محسوب می شود.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان گلستان یادآور شد: استان گلستان دومین اختتامیه علامه حلی را که بین حوزه های علمیه خواهران و برادران انجام می شود، آذر ماه امسال برگزار نمود که به حول و قوه الهی امسال مدیریت حوزه علمیه خواهران رشد دو برابری نسبت به سال گذشته داشت. الحمدلله امسال 24 برگزیده از 35 برگزیده جشنواره علامه حلی در استان گلستان از خواهران بودند.

بهرامی افزود: علاوه بر این، در فراخوان های بانوی کرامت؛ استان گلستان در ارسال طرح ها و مقالات حضور خوبی دارد. در کنار این مباحث، معاونت پژوهش استان تعاملات بسیار خوبی را با اداره کل ارشاد اسلامی، دانشگاه های استان و اداره کل آموزش و پرورش استان داشته است. بخشی از پژوهش هایی که در آموزش و پرورش انجام می شود، توسط معلمین و نیروهای حوزوی صورت می پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: معاونت پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور و نیز استان گلستان با توجه به اهمیتی که برای امر پژوهش قائل است، به لحاظ کمی و کیفی سبقت خوبی گرفته و تعداد پژوهشگران و پژوهش هایی که در حال انجام است، بسیار بیشتر از قبل شده است.

این استاد حوزه در ادامه به تشریح اقدامات معاونت خود در عرصه پژوهش پرداخت و گفت: نشست های پژوهشی و کرسی های آزاد اندیشی با قِوام و کیفیت بیشتری در حال انجام است و از اساتید، نخبگان و برترین های پژوهشی در شوراهای علمی-پژوهشی این استان استفاده می شود.

بهرامی اذعان نمود: بحمدلله در چند سال اخیر برخی از تحقیقات پایانی و پایان نامه ها تبدیل به کتاب شده است.

وی عنوان کرد: از 12 مدرسه علمیه و موسسه آموزش عالی، 11 مدرسه در استان دارای کانون پژوهشی هستند که خودِ آنها سبدهای فعالیت های پژوهشی را ارائه می دهند و بسیار گسترده فعالیت می کنند. انجمن های پژوهشی نیز در در نگارش  وحتی فعالیت در فضاهای مجازی بسیار فعالند. هم اکنون 3 انجمن پژوهشی در رشته های تفسیر و علوم قرآنی، کلام و فقه و اصول در مدرسه عالی حوزوی الزهرا س گرگان در حال فعالیت هستند.

معاون پژوهش گلستان خبر داد: ان شاالله در آینده ای نزدیک شاهد راه اندازی مرکز پژوهشی در استان گلستان خواهیم بود که این امر نوید خوشی برای خواهران پژوهشگر و طلبه محسوب می شود.

بهرامی در پایان گفت: بخش های بسیار گسترده دیگری در امر پژوهش استان در حال فعالیت است که مجال توضیح آن نیست.