کد مطلب: 54191 تعداد بازدید: ۲۱۹

مدرسه علمیه صدیقه طاهره س انبارالوم برگزار نمود:

مراسم سالگرد ارتحال آیت الله شرعی

دوشنبه ۱۱ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴:۴۱
در آستانه سالگرد ارتحال آیت الله شرعی(ره) موسس حوزه های علمیه خواهران، مراسمی با محوریت «جایگاه مدارس علمیه خواهران از نگاه آیت الله شرعی» با حضور کارکنان و طلاب مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س) انبارالوم برگزار گردید.

«خانم خدیجه قانعی زارع» استاد حوزه و مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) شهر بندرترکمن با اشاره به روایت حضرت زهرا(س) «اگر فردی معلم خیر باشد و شاگردی را تربیت کند و شاگرد، شاگرد دیگری را تربیت کند و علم اخلاق بدهد تا زمانی که هر نسلی هر کار خوبی انجام دهد، برای معلم اول ثواب نوشته می شود و اگر معلم شر باشد و کسی را بدبین کند تا زمانی که فرد، شر انجام می دهد و هر نسلی که باعثش آن معلم اول بوده است؛ تمام اشرار برای معلم اول نوشته می شود»، خاطر نشان کرد: آیت الله شرعی معلم خیر بودند.

وی ادامه داد: تا قبل از آیت الله شرعی، حوزه خواهران وجود نداشت. ایشان به این نتیجه رسیدند که در خانواده، اول باید مادر تربیت شود تا بتواند فرزندانی صالح و نخبه تربیت کند و بهترین چیزبرای خانم ها خودسازی است. از این جهت، این عالم بزرگوار به تاسیس حوزه های علمیه خواهران روی آورد.

استاد حوزه در راستای ویژگی های شخصیتی این عالم ربانی بیان کرد: اخلاص از ویژگی های بارز آیت الله شرعی بود. فعالیت های ایشان برای خداوند متعال بود و در هرجهت قصد قربت می کردند. همچنین عشق غیر قابل وصفی به امام زمان(عج) داشتند چرا که معتقد بود:«باید در فراق ایشان بسوزیم».

قانعی زارع ضمن بیان برنامه های دینی و معنوی آیت الله شرعی، در راستای ولایتمداری ایشان نیز سخن گفت.

وی خطاب به طلاب توصیه نمود: اینک وظیفه ما بانوان، سنگین تر از پیش است و باید در عرصه ای که وارد شدیم، سختکوش تر و متعهد تر از گذشته قدم برداریم.

مدیر حوزه در پایان سخنان خود، ضمن تسلیت ارتحال آیت الله شرعی به جامعه روحانیت، از خداوند منان علو درجات را برای این عالم فرزانه مسئلت نمود.