کد مطلب: 54074 تعداد بازدید: ۱۹۵

نماینده ولی فقیه در استان گلستان

بندگی خدا یعنی برخلاف مشتهیات نفسانی حرکت کردن

یکشنبه ۱۰ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷:۱۸
"آیت الله سید کاظم نورمفیدی" تصریح کرد: بندگی خدا یعنی برخلاف مشتهیات نفسانی حرکت کردن و اینکه انسان بتواند روی هوای نفسانی قدم گذارده و به سمت طاعت خدا حرکت کند.

"آیت الله سیدکاظم نورمفیدی"نماینده ولی فقیه در استان گلستان و موسس مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان در جمع اساتید، کادر و طلا ب به نقل از کلام ارزشمند نبی مکرم اسلام(ص ) بیان نمود: زندگی در این دنیا با مشکلات همراه است و فقط آخرت خالی از سختی هاست.

وی افزود: زندگی در این دنیا باید با صبر و مقاومت همراه باشد و صبر آن است که انسان مراقب باشد. ایستادگی در برابر مشکلات داشته باشد و خود را از سختی‌ها عبور دهد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با استناد به آیات قرآن بیان کرد: خداوند پاداش صابران را بدون حساب عطا می کند؛ صابران کسانی هستند که یک پاداش در دنیا و یک پاداش در آخرت به آنان عطا می‌شود.

آیت الله نورمفیدی اذعان نمود: بهشت مختص متقین است اما تقوا بدون صبر حاصل نمی شود.

وی افزود: بندگی خدا یعنی برخلاف مشتهیات نفسانی حرکت کردن و اینکه انسان بتواند روی هوای نفسانی قدم گذارده و به سمت طاعت خدا حرکت کند.

امام جمعه گرگان در ادامه نمونه هایی از صفات مومنان را چنین معرفی نمود: اطاعت امر حضرت حق، تلاش برای روزی طیب و پاک، رعایت میانه روی و نائل شدن به فلاح و رستگاری که همه این موارد از شئون صبر است.

آیت الله نورمفیدی در پایان با استناد به آیه شریفه قرآن بشارت می‌دهد به صابران و کسانی که در مصائب و مشکلات ایستادگی و مقاومت دارند و خود را حول محور خداوند می دانند؛ که سه پاداش از جانب خداوند متعال به آنان اهدا می شود،  درودهای خداوند بر آنان، مشمول رحمت خدا قرار گرفتن و مورد حمایت خدا واقع شدن.