کد مطلب: 53975 تعداد بازدید: ۱۹۴

امام جمعه شهرستان رامیان بیان کرد:

15 میلیون جوان آماده به تشکیل خانواده در کشور وجود دارد/ مسئولین باید در جهت رفع تأخیر ازدواج جوانان راه کارهای اساسی در نظر بگیرند

شنبه ۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵:۵۱
«حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسین طاهری» امام جمعه شهرستان رامیان بیان داشت: هم فکر، هم کفو بودن و شناخت طرفین و آگاهی از ابعاد مختلف یکدیگر لازمه تشکیل خانواده است.

«حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسین طاهری» امام جمعه و موسس مدرسه علمیه سعدیه رامیان در همایش ازدواج سالم درحضور جمع کثیری از مسئولین، جوانان، دانش آموزان و طلاب این شهر به تبیین مساله ازدواج پرداخت و اذعان داشت: یکی از مسائل مهم انسان و جامعه، بحث ازدواج است که از جهات مختلف قابل طرح و بررسی می باشد.

وی افزود: پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) می فرمایند؛ «درهای آسمان رحمت الهی در چهار مورد گشوده می شود؛ هنگام بارش باران آنگاه که فرزند به صورت پدر و مادر خود نگاه کند، هنگام بازگشایی درب خانه خدا و هنگام ازدواج». لذا هر که می خواهد رحمت خداوند شامل حالش شود، باید به مساله ازدواج بپردازد. احادیث و روایات متعددی در بحث ازدواج وجود دارد که اهمیت این مساله را نشان می دهد.

امام جمعه رامیان با استناد به آیه 21 سوره مبارکه روم «و من آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنوا الیها و جعل بینکم موده و رحمه ان فی ذلک لآیات لقوم یتفکرون؛ و از نشانه های اواین که از خودتان همسرانی برای شما آفرید تا بدانها آرام گیرید و میان تان دوستی و رحمت نهاد، آری در این برای مردمی که می اندیشند قطعا نشانه هایی است»، تصریح کرد: ازدواج اهداف و فواید بسیاری دارد که مهم ترین آن ها با توجه به این آیه شریفه، رسیدن به آرامش است.

حجت الاسلام طاهری خاطرنشان کرد: هم فکر، هم کفو بودن و شناخت طرفین و آگاهی از ابعاد مختلف یکدیگر، لازمه تشکیل خانواده است که بسیار حائز اهمیت می باشد.

وی با تاکید بر این که مهم ترین مساله در امر ازدواج، پایدار بودن آن است، اظهار داشت: متاسفانه امروزه در بحث طلاق، آمار خوبی وجود ندارد. طلاق پدیده ای اجتماعی است که عواملی در ایجاد آن دخالت دارند و شناخت این عوامل نقش بسزایی در کاهش آن دارد.

موسس مدرسه علمیه سعدیه خواهران از وجود مشکلات و عواملی در به تاخیر افتادن ازدواج جوانان، ابراز نگرانی کرد و بیان داشت: تغییر رویکردها، تحصیل، عدم اشتغال، مشکلات اقتصادی، توقعات بالا و ... سدی برای ازدواج جوانان شده که باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام طاهری با بیان این که 15 میلیون جوان آماده به تشکیل خانواده در کشور وجود دارد، اذعان نمود: عدم ازدواج به موقع جوانان، عوارض و گرفتاری های بسیاری برای خانواده و جامعه به همراه دارد. مسئولین باید در جهت رفع این معضل راه کارهای اساسی در نظر بگیرند.