کد مطلب: 53973 تعداد بازدید: ۱۹۲

مدیر مدرسه علمیه سعدیه رامیان خبر داد:

برگزاری همایش ازدواج سالم، مناسب و پایدار

شنبه ۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳:۱۷
«خانم شمسی طاهری» گفت: افزایش سن ازدواج و رشد طلاق از دغدغه های اصلی جامعه است.

«خانم شمسی طاهری» مدیر مدرسه علمیه سعدیه رامیان ضمن تأکید بر لزوم توجه و تامل افراد جامعه در آیات و روایات در مورد ازدواج از نظر دین مبین اسلام، گفت: وجود آیات و روایات در این زمینه، جهت تشویق و ترغیب به این امر الهی و سنت نبوی(ص) است که با هدف ایجاد انگیزه و یادآوری اهمیت آن سفارش شده و نشان دهنده آثار و برکات فراوان و اهمیت آن است.

وی افزایش سن ازدواج و رشد طلاق را از دغدغه های اصلی جامعه دانست و اذعان داشت: مشاهده ازدواج های تجملاتی، مهریه های سنگین و چشم وهم چشمی ها، جرات اقدام به امر ازدواج را از جوانان سلب نموده که این امر مغایر با آموزه های دینی می باشد.

مدیر این مدرسه ابراز کرد: نقش حوزه های علمیه در ترویج فرهنگ ازدواج آسان و تبیین و یادآوری آموزه های دینی در این امر موثر است. جوانان و خانواده ها باید در ازدواج به اصول اسلامی و سیره پیامبر(ص) و ائمه اطهار(علیهم السلام) توجه نموده و به آن عمل کنند. ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) بهترین الگو در ازدواج آسان می باشد.

طاهری بر ضرورت کلاس های توجیهی و آموزشی جوانان و خانواده ها که از برنامه های این همایش بود تاکید کرد و خبر داد: هدف و خروجی این برنامه ها و کلاس های آموزشی، ازدواج پایدار بوده تا جامعه و خانواده ها کمتر شاهد معضل طلاق باشند.

وی عنوان کرد: برپایی غرفه های نمایشگاه کتاب، پاسخگویی به مسائل شرعی، ارائه بسته های فرهنگی و پخش برگه های تبلیغاتی پذیرش جهت ثبت نام حداکثری، پیشگیری از بیماری های رفتاری و ژنتیک، مشاوره و... را از دیگر برنامه های این همایش معرفی کرد.

مدرس حوزه با بیان این که همایش با مشارکت این مدرسه علمیه و مرکز بهداشت رامیان برگزار شد، در راستای هدف کلی از برگزاری این همایش، گفت: تشویق و ترغیب جوانان به ازدواج پایدار مبتنی بر آموزه های دینی، ایجاد آگاهی و شناخت در جهت انتخاب آگاهانه، داشتن زندگی شاد و سالم، کاهش میزان طلاق، تعامل بیشتر با ادارات، مسئولین و مردم و شناساندن جایگاه حوزه های علمیه جهت جذب بیشتر تحصیل در این مکان مقدس در دستور کار قرار داشت.

طاهری در پایان از استقبال و حضور بی نظیر مسئولین، طلاب، دانش آموزان و خانواده ها قدردانی کرد و بیان داشت: امیدوارم این برنامه ها به طور مستمر ادامه داشته باشد و بتوانیم گام های موثرتری در این زمینه برداریم.