کد مطلب: 53972 تعداد بازدید: ۲۱۲

در جمع طلاب موسسه آموزش عالی الزهرا س گرگان مطرح شد:

پاکیزگی نمایانگر جلوه ای از زیبایی هاست

شنبه ۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱:۰۶
«خانم زهرا علاءالدین» طلاب را در مسیر ترویج دین مبین اسلام به آراستگی ظاهری و باطنی توصیه نمود.

«خانم زهرا علاءالدین» معاون فرهنگی موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان در جمع طلاب خوابگاهی این موسسه، ضمن تبریک هفته وحدت و تاکید بر شناخت سیره عملی نبی مکرم اسلام(ص) بیان داشت: رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در اسلام مطلوب و بسیار مورد توجه است. در سیره نبوی نیز اهتمام جدی در تمام امور به بهداشت دیده می شود. گاهی حضرت از مردم با تاکید و سفارش درخواست رعایت بهداشت را کرده است.

وی افزود: رعایت بهداشت در آیات به عنوان نماد مسلمانی و جزئی از ایمان به خداوند  عنوان شده است. در قرآن کریم به مسئله بهداشت توجه ویژه شده و برای آن آثار معنوی فراوانی ذکر گردیده است. واژه ها و مفاهیمی که در قرآن برای اهمیت بهداشت می توان یافت؛ واژه هایی مانند: طیب، طهر و غسل است.

معاون فرهنگی این موسسه ادامه داد: اسلام طرفدار پاکى و پاکیزگى است و به آن فرمان مى ‏دهد. رعایت بهداشت در قرآن برای جلب دوستی خداوند معرفی شده است.

علاءالدین خاطرنشان نمود: پاکیزگی نمایانگر جلوه ای از زیبایی هاست. پیامبر مکرم اسلام نیز(ص)، نظافت و پاکیزگی را نمایی از ایمان برشمرده است.

وی خطاب به طلاب خاطرنشان کرد: شما طلاب به عنوان مروجان دین مبین اسلام، لازم است خود را مزین به آراستگی ظاهری و باطنی نمایید و در این راستا تاسی به سیره عملی  رسول اکرم(ص) و ائمه معصومین(علیهم السلام) از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مشاوره این موسسه در ادامه ضمن تشریح برخی ضوابط خوابگاهی، به سوالات طلاب در این زمینه پاسخ گفت.