کد مطلب: 53969 تعداد بازدید: ۱۸۳

کارشناس مسائل سیاسی اذعان نمود

بصیرت و دانایی همراه با باور و ایمان قلبی است

شنبه ۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷:۲۳
«آقای بهمن نژاد» کارشناس مسائل سیاسی گفت: بصیرت و دانایی همراه با باور و ایمان قلبی است و اگر بصیرت همراه با باور قلبی برای انسان حاصل شود موجب بیداری و هدایت انسان می شود.

«آقای بهمن نژاد» کارشناس مسائل سیاسی در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان گنبدکاووس بیان کرد: در مبحث دانش پژوهی مقدمه ای مطرح می شود که آن هم داشتن بصیرت است. اهمیت بصیرت از میان آیات و روایات به خوبی نمایان است.

وی در تعریف واژه بصیرت توضیح داد: بصیرت واژه ای عربی است به معنای روشن بینی، ژرف اندیشی، عمق رخدادها و حوادث را دیدن و در اصطلاح  یعنی درک و فهم صحیح و عمیق که در سایه آن حق از باطل، سره از ناسره تشخیص داده می شود. بصیرت و دانایی همراه با باور و ایمان قلبی است. همه ما مسلمانان می دانیم که قیامت هست و خواهد رسید و در آن به حساب انسان ها رسیدگی می شود، اما چون توام با ایمان قلبی و باور یقینی نیست در رفتار ما دیده نمی شود.

کارشناس مسائل سیاسی در ادامه به بیان چند روش برای کسب بصیرت پرداخت و گفت: از جمله روش های کسب بصیرت، پیروی از قرآن و شریعت آسمانی است. که در این مورد می توان به ده ها آیه از آیات قرآن و روایات گوناگون اشاره نمود که از آن جمله آیه 104 سوره انعام است.

بهمن نژاد در راستای تقوای الهی به عنوان راه دیگر کسب بصیرت گفت: بدون تقوا نمی توان دانای واقعی شد که برای اثبات آن می توان به آیات 4 و 2 سوره طلاق اشاره نمود. مورد بعدی، شناخت حقیقت ولایت است و بعد از شناخت ولی امر زمان، اطاعت و تبعیت از او، تلاش و کوشش و مجاهدت در راه خدا و نیز دشمن شناسی از دیگر راه های رسیدن به بصیرت است.

وی در انتها تصریح نمود: دشمن شناسی در این عصر، یکی از ابزارهای مهم برای رسیدن به بصیرت است. به دلیل اینکه ابزار دشمن امروز، فرق کرده است. در گذشته دشمن به صورت آشکارا با سلاح های گرم و سرد و با اعلام رسمی به جنگ روی می آورند ولی امروزه جنگ نرم بسیار خطرناک تر از گذشته است. ماهواره، فیلم و خصوصا شبکه های مجازی ابزارهای مهم دشمن برای ورود و نفوذ در جوامع اسلامی از جمله کشور ماست. امروزه بیش از 260 شبکه ماهواره ای به صورت شبانه روزی مشغول به کار هستند که این یک زنگ جدی برای ما به حساب می آید.