کد مطلب: 53968 تعداد بازدید: ۲۲۱

امام جمعه شهرستان فاضل آباد گفت:

اساتید ستون فقرات نظام آموزشی یک کشور می باشند

شنبه ۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴:۱۲
«حجت الاسلام و المسلمین نجفعلی قاسمی» امام جمعه فاضل آباد و مسئول مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) این شهر بیان کرد: جایگاه و ارزش یک مبلغ ارزشمندتر از جایگاه هزاران عابد است، چرا که یک عابد تلاش می کند خود را نجات دهد ولی مبلغ جامعه را نجات می دهد.

«حجت الاسلام والمسلمین نجفعلی قاسمی» امام جمعه و مسئول مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) شهر فاضل آباد در جمع مبلغین و اساتید این مدرسه گفت: اصل تبلیغ، رساندن کامل یک پیام و اندیشه به دیگران است و مبلغ نیز باید آن اندیشه و پیام را به مخاطب انتقال دهد.

وی افزود: جایگاه و ارزش یک مبلغ ارزشمندتر از جایگاه هزاران عابد است، چرا که یک عابد تلاش می کند خود را نجات دهد ولی مبلغ جامعه را نجات می دهد.

امام جمعه این شهر بیان کرد: اگر کسی در عرصه تبلیغ و هدایت گری مردم تلاش بیشتری کند، قطعا پاداش بیشتری دارد. مانند کسی که برای تبلیغ و هدایت گری به بلاد کفر می رود.

حجت الاسلام قاسمی ضمن بیان جایگاه اساتید بیان کرد: استاد ستون فقرات نظام آموزشی یک کشور می باشد چرا که پیشرفت یا پسرفت جامعه بسته به آموزش های اساتید آن جامعه دارد. 

وی در پایان با استناد به سخن مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گفت: هرگاه معلمی دارای رویه ی اخلاقی، گذشت و مبارزه با ظالمان، فریاد رس مظلومان باشد این جامعه راه تعالی و تقرب به خدا را طی می کند.