کد مطلب: 53903 تعداد بازدید: ۲۱۹

مدیر نظارت و ساماندهی حوزه علمیه خواهران استان گلستان:

بدون بصيرت و هوشياری و دشمن‌شناسی، نمی‌توان بر توطئه‌های دشمنان پيروز شد

جمعه ۸ دى ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۲:۳۷
«خانم سیده نفیسه حسینی واعظ» گفت: وظیفه ما در شرایط کنونی ادامه راه شهدا و استقامت در مقابل زیاده‌خواهی دشمنان است و با پیروی محض از مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، آسیبی به کشور نمی رسد.

«خانم سیده نفیسه حسینی واعظ»مدیر نظارت و ساماندهی حوزه علمیه خواهران استان گلستان در آستانه فرا رسیدن حماسه 9 دی به بحث پیرامون دشمن شناسی پرداخت و گفت: شناخت دشمن از ضروريات اوليه هر مبارزه است و از طريق آن مى توان بقاى خود و جامعه را تضمين كرد. در طول تاريخ جوامع، تمام شكست ها ناشى از بى توجهى به دشمن بوده است.

وی افزود: امروز، قدرت هاى بزرگ با ايجاد سازمان ها و تشكيلات اطلاعاتى و جاسوسى و اختصاص بودجه هاى كلان براى اين مراكز، تلاش مى كنند تا دشمنان بالقوه و بالفعل خود را شناسايى كنند و قبل از آنكه نقشه دشمنان كارساز شود، آن ها را در هم شكنند.

مدیر نظارت و ساماندهی حوزه علمیه خواهران گلستان خاطرنشان کرد: در سيره پيامبر اكرم(ص) و ائمه اطهار(عليهم السلام) نيز به دشمن شناسى توجه بسيار شده است. در ميان معصومين، رفتار حضرت على(ع) با دشمنان از همه درس آموزتر است، زیرا على(ع) با توجه به شرايط زمانى و شيوه حكومتش با دشمنانى روبرو بود كه پيامبر(ص) و ديگر ائمه(عليهم السلام) با آن روبرو نشدند.

حسینی واعظ در راستای شناسایی دشمن به بیان روایتی از امام علی(ع) پرداخت و توضیح داد: حضرت على(ع) در نهج البلاغه شناخت دشمن را رمز بينش معرفى مى كند. آنجا که می فرمایند:«واعلموا انكم لن تعرفوا الرشد، حتى تعرفوا الذى تركه ولن تإخذوا بميثاق الكتاب حتى تعرفوا الذى نقضه و لن تمسكوا به حتى تعرفوا الذى نبذه؛ و بدانيد كه رشد نمى يابيد مگر كه ترك كنندگان آن را بشناسيد و هرگز به كتاب خدا چنگ نمى زنيد، مگر كه فرو فكننده آن را چنانكه بايد، شناخته باشيد».

وی اذعان کرد: بدون بصيرت و هوشياری و دشمن‌شناسی، نمی‌توان بر توطئه‌های دشمنان پيروز شد. متأسفانه برخی افراد ادعا می‌كنند كه جامعه ما دشمن ندارد و وجود دشمن توهمی بيش نيست! آنان با خيال خام خود گفتمان دشمن‌شناسی را به جوامع غيرمتمدن نسبت می‌دهند.

استاد حوزه خاطرنشان کرد: بى ترديد، مهمترين عامل در پيروزى انقلاب اسلامى ما نيز تأكيد حضرت امام(رض) برشناخت و معرفى دشمنان بوده است و در سايه اين شناخت، انقلاب اسلامى به ثمر رسيد.

حسینی واعظ تأکید کرد: وظیفه ما در شرایط کنونی ادامه راه شهدا و استقامت در مقابل زیاده‌خواهی دشمنان است و با پیروی محض از مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، آسیبی به کشور نمی رسد.توجه به این نکته لازم و ضروری است که دشمنان با تمام توان در صدد زدودن فرهنگ مقاومت و شهادت هستند.