کد مطلب: 53902 تعداد بازدید: ۸۷

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان گلستان:

رقابت طلاب مدارس علمیه خواهران استان گلستان در مسابقات قرائت قرآن کریم

جمعه ۸ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۶:۳۸
«خانم لیلا کابوسی» بیان کرد: 20 نفر از طلاب مدارس علمیه خواهران استان گلستان در مسابقات قرائت قرآن کریم در رشته تحقیق و ترتیل شرکت کردند.

«خانم لیلا کابوسی» معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان گلستان عنوان نمود: مرحله استانی مسابقات سراسری قرائت قرآن کریم به میزبانی مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول با حضور 20 نفر از طلاب این استان برگزار شد.

وی اذعان نمود: گسترش فعالیت های طلاب در عرصه های مختلف پیرامون قرآن کریم و روایات اهل بیت (علیهم السلام) در انس با قرآن و عترت و نیز ترویج فرهنگ دینی نقش مهمی را ایفا می کند.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان افزود: شناسایی طلابی که در مباحث قرآن و عترت توانمندی های لازم را  دارند، می تواند زمینه های شکوفایی و تقویت استعدادهای علمی، پژوهشی، هنری و ادبی را در عرصه ی قرآنی جامعه فراهم نماید.

کابوسی یادآور شد: با توجه به فراخوانی که توسط معاونت فرهنگی-تبلیغی حوزه های علمیه خواهران صورت پذیرفت، کلیه طلاب شاغل به تحصیل (حضوری و غیرحضوری) و دانش آموختگان در مقاطع سطح 2،3و 4 می توانند در جشنواره قرآن و عترت که شامل رشته های قرائت ترتیل و تحقیق، حفظ ترتیبی و موضوعی ، تفسیر و مفاهیم قرآن کریم و نهج البلاغه و ارسال آثار هنری و پژوهشی، شرکت نمایند.  

وی با بیان این که مسابقات قرائت در سه مرحله مدرسه ای، استانی و کشوری برگزار می شود، توضیح داد: متسابقین در رشته ی قرائتِ ترتیل و تحقیق به رقابت پرداختند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان عنوان نمود: شرکت کنندگانی که در مرحله استانی امتیاز 90 الی 100 را کسب نمودند، به مرحله کشوری راه پیدا کرده و در تاریخ 8 و 9 اسفند ماه  همزمان با جشنواره قرآن و عترت به شهر مقدس قم اعزام می شوند.