کد مطلب: 53706 تعداد بازدید: ۱۹۴

نماینده ولی فقیه در استان گلستان :

در راستای حفظ مصالح امت اسلامی؛ همه اقشار اعم از روحانی و دانشگاهی، نویسندگان و متفکران و ... باید تلاش نمایند.

سه شنبه ۵ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳:۱۲
«آیت الله سید کاظم نورمفیدی» بیان داشت: مهمترین مسئله جهان اسلام، مسئله وحدت امت اسلامی است. هدف استعمارگران ایجاد تفرقه میان امت های اسلام است.

«آیت الله سیدکاظم نورمفیدی» نماینده ولی فقیه در استان گلستان و موسس موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان در جمع طلاب این موسسه ضمن اشاره به ماه ربیع و ولادت نبی مکرم اسلام(ص) در این ماه و نامگذاری این ایام به هفته وحدت بیان داشت: مهمترین مسئله جهان اسلام، مسئله وحدت امت اسلامی است. هدف استعمارگران ایجاد تفرقه میان امت های اسلام است.

وی افزود: ایجاد کینه، دشمنی و نفرت بین مسلمانها که هدف دشمنان اسلام است، اهمیت توجه به این مسئله را برای همگان روشن می سازد. لذا در راستای حفظ مصالح امت اسلامی؛ همه اقشار اعم از روحانی و دانشگاهی، نویسندگان و متفکران و ... باید تلاش نمایند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در ادامه به بیان توصیه های اخلاقی از نبی مکرم اسلام(ص) خطاب به عبدالله بن مسعود پرداخت و گفت: اولین توصیه حضرت به عبدالله ابن مسعود، اصلاح باطن و سریره است که می فرمایند: "علیک باصلاح السریره" اصلاح ظاهر بدون اصلاح باطن، شیطانی است. با اصلاح و سالم سازی باطن، ظاهر هم اصلاح خواهد شد.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: خداوند متعال درآیه 9 از سوره مبارکه طارق بر اصلاح درون توجه داده و می فرمایند: "یوم تبلی السرائر". در این آیه خداوند متعال اشاره به روز قیامت دارند که در آن روز باطن و درون انسان آشکار می شود و ظاهر گم می گردد. لذا آنچه مهم است اصلاح و پاکی درونی است که باید بدان توجه نمود.

وی ابراز کرد: لحظه ای غفلت موجب سقوط انسان خواهد شد. مهمترین وظیفه یک انسان موحد، مومن و خداپرست این است که مراقب درون خود باشد و با تاسی از ائمه معصوم(علیهم السلام) و توجه به ادعیه ماثور از آنان به سعادت نائل گردد.

امام جمعه گرگان با بیان فرازی از مناجات توابین بیان نمود: امام سجاد(ع) در این مناجات علاوه براینکه از خداوند متعال دوری از گناه و احیای دل را طلب می نماید، توفیق عفو و بازگشت به سوی خداوند را از حضرت باری تعالی مسئلت دارد. لذا توجه به ترک گناهان و مراقبت از درون، از مهمترین وظایف ما در مسیر بندگی است. دل مجرای انوار قدسیه الهی است. لذا باید از هر ناپاکی خالی شود تا پذیرای نور گردد.

آیت الله نورمفیدی در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به هفته پژوهش و برپایی نمایشگاه در این موسسه افزود: علم و معرفت است که نورانیت بدنبال دارد. انس با کتاب می تواند در اصلاح سریره تاثیرگذار باشد. امروز دنيا، دنياي علم و دانش و پيشرفت و توسعه است، اگر انسان با زمان جلو نرود عقب خواهد ماند. لذا ناچار است در همه زمينه ها با علم و معرفت و دانش مرتبط باشد.

وی اذعان نمود: امروزه با ایجاد فضاهای مجازی، در عین حال آنچه به عنوان اصل و مبنا قرار می گیرد، كتاب است. ارتباط ما با كتاب از ضروريات زندگي است. برپايي نمايشگاه كتاب در واقع فضاهاي بيشتري براي كتاب و كتابخواني در برابر مردم خصوصاً نسل جوان قرار مي دهد و وسيله اي براي آشنايي هرچه بيشتر با كتاب و كتابخواني است.