کد مطلب: 53624 تعداد بازدید: ۱۶۷

معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا س آزادشهر:

مطالعه باید به صورت یک نیاز ضروری و احساس همیشگی در میان مردم رایج و مطرح باشد.

دوشنبه ۴ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹:۰۰
«خانم شهربانو قاضی محسنی» گفت: دین مبین اسلام کتاب را بهترین همنشین انسان دانسته و در جهت تشویق و ترغیب به کتابخوانی وگسترش و توسعه آن، سفارش نموده است.

«خانم شهربانو قاضی محسنی» معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(س) آزادشهر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی گفت: مطالعه باید به صورت یک نیاز ضروری و احساس همیشگی در میان مردم رایج و مطرح باشد تا فرهنگ کتاب و کتابخوانی میان آنان رواج یابد.

وی گفت: دین مبین اسلام کتاب را بهترین همنشین انسان دانسته و در جهت تشویق و ترغیب به کتابخوانی وگسترش و توسعه آن، سفارش نموده است.

معاون پژوهش این مدرسه افزود: مطالعه کتاب به گروه خاص یا حتی به زمان و مکان خاصی تعلق نداشته و هر فردی باید برای مطالعه کتاب در زندگی روزمره خود و به طور مداوم وقت بگذارند.

خانم قاضی محسنی در ادامه گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی نمایشگاه کتاب با هدف ترویج خرید کتاب و بالا بردن فرهنگ کتابخوانی و همچنین نشستی با عنوان"اهمیت کتاب و کتابخوانی" با سخنرانی سرکار خانم"سمیه معینی فر" استاد راهنما و روش تحقیق در مدرسه برگزار شد.

وی عنوان نمود: منبع یابی اینترنتی، آشنایی طلاب با سامانه فراکاوش و خلاصه نویسی کتاب توسط طلاب و ارائه آن در برنامه صبحگاه و بازدید طلاب از نمایشگاه مقر کتاب از دیگر فعالیت های انجام شده در هفته کتاب و کتابخوانی می باشد.