کد مطلب: 53623 تعداد بازدید: ۲۰۷

مدیر مدرسه علمیه صدیقه طاهره س انبارالوم:

بی توجهی و محروم کردن فرزندان از موهبت محبت مادر، دارای ضرری فردی و اجتماعی است

دوشنبه ۴ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷:۲۳
«خانم زینب قانعی زارع» گفت: «بهترین روش تربیت فرزند انسان، این است که در آموزش مادر و با استفاده از مهر و محبت او پرورش پیدا کند».

«خانم زینب قانعی زارع» مدیر مدرسه علمیه صدیقه طاهره(س)در جمع طلابی که در کلاس آموزش مهارت های هسته های فرهنگی حلقه های صالحین برگزار شد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب همواره بر نقش محوری زنان در خانواده توجه جدی داشته اند و پیش از آنکه زن را در هر یک از نقش ها ی مادری و همسری، خواهری و دختری ببینند در جایگاه عضو اصلی خانواده مورد توجه داشته اند. ایشان در یکی از بیانات خود می فرمایند: «در خانواده همسر و مادر عضو اصلی است. زن در این مجموعه جای بسیار اساسی و رفیعی دارد، به همین خاطر وقتی اصل خانواده متزلزل است در آنجا هیچ چیزی جای خودش قرار ندارد». ایشان فارغ از نگاه های فمنیستی و غرب زده، شجاعانه به نقش زن در خانواده توجه دارد و اصالت زن را به زندگی خانوادگی می دهند.

وی ادامه داد: در نگاه رهبر انقلاب؛ اشتغال زنان، دارای جایگاه مهمی است. این اهمیت را در فرمایشات ایشان به وضوح می توان دید، آنجا که می فرمایند: «اسلام با کارکردن زنان نه تنها موافق است بلکه تا جایی که با شغل اساسی او که مهمترین شغل اوست یعنی تربیت فرزند و حفظ خانواده مزاحم نباشند، شاید لازم هم  می داند».

مدیر این مدرسه در مورد نقش زنان گفت: از وظایف مهم زن عبارت است از اینکه؛ فرزند را با عواطف، تربیت صحیح ، دل دادن در رعایت، آن چنان تربیت نماید که وقتی این موجود انسانی بزرگ شد؛ از لحاظ روحی، یک انسان سالم باشد.

قانعی زارع خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب بی توجهی و محروم کردن فرزندان از موهبت محبت مادر را ضرر فردی و اجتماعی می دانند و در این زمینه می گویند: «بهترین روش تربیت فرزند انسان، این است که در آموزش مادر و با استفاده از مهر و محبت او پرورش پیدا کند» .

وی با استناد به فرمایش دیگری از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در راستای فرزندآوری افزود: نقش مادری و فرزندآوری در نگاه رهبری، دارای چنان جایگاهی است که ایشان خودداری از تولد فرزند را مخالف رضایت خداوند می دانند.