کد مطلب: 53622 تعداد بازدید: ۲۰۷

استاد حوزه بیان کرد:

اهمیت آسایش و آرامش، لازم و ملزوم بودن آنها و توجه به نیازهای امنیتی از مهم‌ترین نیازهای زندگی انسان است.

دوشنبه ۴ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴:۵۴
" خانم فرحناز رجب زاده" مادر با رعایت حدود محرم و نامحرم و انجام وظایف شرعی و اخلاقی در خانواده و جامعه، نقش مهمی را ایفا می نماید که مورد تاکید اسلام است .

" خانم فرحناز رجب زاده"استاد مدرسه علمیه الزهرا (س) گرگان در جلسه‌ای که با عنوان آسیب شناسی روابط خانواده و راهکارهای رفع آن در جمع طلاب این مدرسه برگزار شد، به بیان نیازهای حیاتی زندگی انسان ها پرداخت .

وی اهمیت آسایش و آرامش، لازم و ملزوم بودن آنها و توجه به نیازهای امنیتی را از مهم‌ترین نیازهای زندگی انسان دانست.

 استاد این مدرسه افزود: آسایش، رفع نیازهای مادی است و نیازهای امنیتی همان نیاز عاطفی و روانی در زندگی فردی و زندگی اجتماعی است که شامل پذیرفته شدن از سوی دیگران، رفت و آمدهای خانوادگی و عضویت در گروه های مختلف می باشد.

رجب زاده با استناد به حدیثی از امام صادق(ع) خاطرنشان کرد: خوشبخت زنی است که همسرش را اکرام می کند و او را آزار نمی‌دهد و اطاعت می نماید.

وی از مهمترین موارد آسیب ها و موانع آسایش و آرامش خانواده را، رعایت نکردن وظایف اخلاق و آداب اسلامی دانست .

استاد حوزه خاطرنشان کرد: مادر با رعایت حدود محرم و نامحرم و انجام وظایف شرعی و اخلاقی در خانواده و جامعه، نقش مهمی را ایفا می نماید که مورد تاکید اسلام است .

رجب زاده در پایان در بیان یکی از خصوصیات مثبت انسان به عنوان خود شکوفایی تصریح کرد: خود شکوفا کسی است که عدم نیاز مندی به دیگران در او تجلی دارد و او زندگی را آنگونه که هست می پذیرد و از هر آنچه دارد راضی است؛ از کسانی است که شادی و خوشحالی دیگران بخشی از زندگی آنان است.