کد مطلب: 53299 تعداد بازدید: ۱۶۴

همکار پژوهش مدرسه علمیه سعدیه رامیان اذعان نمود:

افکار، اندیشه ها و آثار پژوهشگران هر جامعه، زیرساخت های علمی آن جامعه را تشکیل می دهد

پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱:۵۷
«خانم صغری خراسانی» گفت: توسعه علمی و فرهنگی هر کشور بدون پرداختن به امر پژوهش با موفقیت چندانی همراه نخواهد بود.

«خانم صغری خراسانی» همکار پژوهش مدرسه علمیه سعدیه رامیان به مناسبت هفته پژوهش درجمع طلاب این مدرسه پژوهش را، فرآیند تولید علم معرفی کرد و بیان داشت: بسط اطلاعات دیگران، توسعه ی علم است نه تولید علم، و پژوهشگر باید مانند زنبور عسل باشد که همواره به تولید چیزی جدید مشغول است.

وی افزود: اگر دانسته های ما بر اساس منابع اطلاعاتی موجود باشد، در واقع ما مصرف کننده اطلاعات هستیم ولی اگر این دانسته ها حاصل پژوهش هایی باشد که خودمان انجام داده ایم، بنابراین به تولید علم پرداخته ایم.

همکار پژوهش این مدرسه بر اهمیت موضوع پژوهش تأکید کرد و اذعان داشت: توسعه علمی و فرهنگی هر کشور بدون پرداختن به امر پژوهش با موفقیت چندانی همراه نخواهد بود.

خراسانی اظهار داشت: پژوهشی اهمیت دارد که مسأله محور بوده و پایانِ پژوهش همراه با حل مسأله باشد.

وی در راستای اهمیت امر پژوهش در آیات و روایات خاطرنشان کرد: پژوهش در اسلام اهمیت بسیاری دارد زیرا افکار، اندیشه ها و آثار پژوهشگران هر جامعه، زیرساخت های علمی آن جامعه را تشکیل می دهد و اگر پژوهشگران ارزش های خوب و پسندیده اخلاقی را با مسائل پژوهشی خود همراه کنند، اثرات و نتایج مثبتی خواهد داشت.

همکار پژوهش این مدرسه در پایان، نرم افزار موبایلِ فراخوان های پژوهشی را به طلاب معرفی کرد و بیان داشت: طلاب می توانند با نصب این نرم افزار به راحتی در جریان فرآیند آثار ثبت شده خود قرار بگیرند.