کد مطلب: 53297 تعداد بازدید: ۲۰۲

استاد حوزه گفت:

ولایت پذیری مهمترین شاخصه یاران واقعی امام زمان عج است.

پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹:۱۸
«خانم هاجر باقری» استاد و مشاور درسه علمیه الزهراء(س) گنبد کاووس بیان کرد: اولین مرحله قاعده ولایت پذیری طبق رهنمودهای قرآن کریم، مرحله گزینش و انتخاب است که در آیه 3 سوره انسان به آن اشاره شده است.

«خانم هاجر باقری» مشاور و استاد مدرسه علمیه الزهراء(س) گنبد کاووس در ابتدای سخنان خود یادی از ولایت پذیری شهیدان «صیاد شیرازی» و «شهید چمران» نموده و یاد و خاطره ایشان را گرامی داشتند.

وی ابراز نمود: بر اساس کلام معصومین(علیهم السلام) یاران واقعی امام زمان(عج) چهار ویژگی بارز دارند که متجلی از خصوصیات یاران سید الشهداء(ع) است و مهمترین آنها ولایت پذیری است. واژه ای که امروزه بسیار در ظاهر استفاده می شود اما در حقیقت هنگامی معنا می یابد که فرد افق زندگی اش را با ولی خدا تنظیم کند و خواست و رضایتش میل و رضایت او باشد.

استاد حوزه ادامه داد: میان ولایت مداری و ولایت پذیری تفاوت وجود دارد که بیشتر مردم دوستدار ولایت هستند اما ولایت پذیر نیستند.

باقری تصریح نمود: معرفت داشتن، تسلیم بودن و تبرّی از دشمنان اسلام از جمله خصوصیات کسی که ولایت پذیر است، می باشد. یعنی اگر ولی خدا گفت جنگ، جنگ و اگر دستور صلح داد، صلح.