کد مطلب: 52843 تعداد بازدید: ۱۹۳

معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران:

فشارهای اقتصادی و بداخلاقی‌های سیاسی عاملی برای پیامدهای بد رفتاری، اخلاقی و فرهنگی جامعه می شود.

شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱:۱۶
«حجت‌الاسلام‌ علی اکبر حصاری» معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: دکترین فرهنگی ما برای تحول در فرهنگ جامعه و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن تربین نشده اند.

«حجت‌الاسلام‌ علی اکبر حصاری» در همایش ملی «حجاب پژوهی با تأکید بر قرآن و سنت»، اظهار کرد: پرداختن به هر یک از هنجارهای اخلاقی و رفتاری در جامعه بدون زیرساخت‌های آن زودگذر بوده و با هر بادی ویران خواهد شد.پرداختن به مسأله عفاف و حجاب نیازمند ایجاد زیرساخت‌ها است.

وی اذعان نمود: تدارک همایش ملی حجاب پژوهی با تاکید بر قرآن و سنت در گرگان به صورت سالانه یکی از بناهایی است که می تواند در آتی برای فرهنگ سازی حجاب در جامعه موثر واقع شود.

معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران با بیان اینکه مطالعه و برنامه ریزی راهبردی برای رسیدن به هدف در مقابل آسیب های اجتماعی داشته باشیم، بر سرمایه گذاری در بخش پژوهش این حوزه تاکید کرد.

معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در خصوص ناکامی نهادینه‌سازی عفاف و حجاب در جامعه گفت: فشارهای اقتصادی و بداخلاقی‌های سیاسی عاملی برای پیامدهای بد رفتاری، اخلاقی و فرهنگی جامعه می شود.

حجت الاسلام حصاری تأکید کرد: باید توجه داشته باشیم کسانی که راه مبارزه با حجاب در جوامع اسلامی را آغاز کردند چه چیزهایی را تخریب کردند تا به حجاب ضربه وارد کنند.

وی افزود: برای این که از یک پژوهش صحیح، کارآمد و اثربخش برخوردار شویم باید همه ارتباطات را در بحث حجاب و عناصر معرفتی، اخلاقی و رفتاری آن؛ به‌صورت مجموعه‌ای مورد توجه قرار دهیم.

معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: جامعه از طیف‌های مختلف تشکیل‌شده است که نگاه یک دست نمی‌توان به آن داشت، این طیف به نسبت هر عامل اجتماعی ممکن است چندین طیف اجتماعی داشته باشد.

حجت الاسلام حصاری روش هدایتی را یک روش تدریجی دانست و تصریح کرد: باید از اولویت های پایین تر به سمت بالاتر حرکت کرد.

وی اظهار کرد: ما باید یک مطالعه و برنامه ریزی راهبردی برای رسیدن هدف در مواجه با آسیب ها از جمله عفاف و پوشش داشته باشیم.

معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به اینکه بسیاری از رفتارهای امروز نتیجه افراط و تفریط های دیروز است، افزود: بسیاری از رفتارهای تندروانه، پشت خود رفتارهای دیگری خواهد داشت. باید توجه داشته باشیم مسلمان تر از پیامبر و کاتولیک تر از پاپ نشویم تا در اصلاح جامعه بتوانیم موفق عمل کنیم و باید معتدل باشیم.

حجت الاسلام حصاری همچنین از تدوین نشدن دکترین فرهنگی برای مقابله با دشمن انتقاد کرد و گفت: با وجود اینکه رهبر معظم انقلاب تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن را سالهاست گوشزد کرده اند اما این مهم تحقق نیافته است.

وی افزود: برای پیشرفت عرصه فرهنگی به استراتژیک‌هایی نیازمندیم که امید است در آینده نزدیک اتفاق افتد.