کد مطلب: 52747 تعداد بازدید: ۲۵۰

پیام حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور به همایش ملی "حجاب پژوهی با تاکید بر قرآن و سنت"

پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۲:۳۴
«حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی» مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور به مناسبت اختتامیه همایش ملی "حجاب پژوهی با تاکید بر قرآن و سنت" پیامی صادر نمودند که متن آن به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تعالی: یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِکَ أَدْنى أَنْ یُعْرَفْنَ فَلایُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللّهُ غَفُوراً رَحِیماً(احزاب 59)

احكام مربوط به حجاب كه از سوي خداي رحمان تبارك و تعالي براي بانوان نازل شده است، اتكاي آن بر تفاوت هاي طبيعي و ساختاري زن و مرد استوار مي باشد.

حجاب در حفظ هويت فطري و انساني بانوان همان قدر مهم و داراي اهميت است كه ستون خيمه جهت برپا ماندن سرآپرده ضروري و لازم است. همانطور كه اگر ستون خيمه اي را در هم بشكنند اساس خيام فرو مي ريزد، حجاب نيز همانند آن تكيه گاه نگاه بان در برابر حوادث زندگي است.

فرهنگ سكولار غرب كه عدم توجه به جنسيت را در تقسيم كار محور پيشرفت و مدنيت قرار داده است، حجاب را به كلي از حيطه فردي و اجتماعي حذف و جامعه بانوان را از ماهيت حقيقي خويش بيگانه ساخته و آنان را از فطرت ماهوي شان دور كرده و آنها را بين انسانيت محوري و ابراز شدن جهت ارضاء هواي نفساني مردان و خودآرايي متحیر ساخته است.

عظمت فاجعه اي كه اصحاب سلطه در زير نقاب دروغين آزادي براي جامعه جهاني نسوان رقم زده اند، فراتر از آن است كه بتوان آن را در گفتاري گنجاند.

اهميت حجاب بانوان در معارضه با جنود شيطان و استحكام اين سنگر مقاوم و پايدار را در برابر هجمه هاي فرهنگي دشمن مي توان دريافت و حساسيت بالاي جوامع سكولار را در معارضه با حجاب مي توان ديد. مسائلي مانند ممنوعيت حجاب در جوامع سكولار، اهانت به بانوان محجبه، محاصره رواني زنان مسلمان با انواع و اقسام شيوه هاي استكباري و استعماري غربيان نمونه ي اهميت حجاب براي جامعه مسلمان است كه براي درهم شكستن اين سنگر و حفاظ عظيم و كارآمد اسلامي و الهي دشمن سرمايه هاي فراواني را به كار گرفته است و همه ی اين تلاش هاي دشمن مويد آن است كه ما بايد در حفظ و صيانت اين ارزش الهي در برابر جهان كفر و استبداد پايدار بايستيم.

حساسيت دشمنان در تخريب حجاب بانوان مسلمان، ضرورت حفظ و حياتي آن را براي ارودگاه مواحدان و خدامحوران مشخص مي سازد و تلاش دائمي را مي طلبد.

به راحتي اهميت حجاب در جامعه اسلامي را مي توان از تلاش دشمن در تخريب آن فهميد و به اهميت آن پي برد. اين مهم آنقدر مورد توجه اردوگاه حق از سويي و عرصه باطل انديشان غربي از سوي ديگر قرار دارد كه به يكي از موارد مهم سياسي در جامعه بين المللي از طرف روشن انديشان مسلمان جهت حفظ آن و كافر كيشان سكولار غربي جهت تخريب آن تبديل شده است.

در همايش حجاب و عفاف همان گونه كه مي بايست به احكام شرع مقدس درباره حجاب توجه كرد، لازم است كه به اهميت حضور حجاب در ساحت اجتماعي هم پرداخته شود.

معمولا در هر جامعه ای تعداد زنان از مردان بيشتر است كه شكوه كمي اين خلقت متعالي آن از چشمان پروهش گران مسلمان پنهان نيست و دلايل اين كميّت در خلقت زن و مرد آشكار است.

اومانيست هاي مغربي با توجه به اين مسئله و با بهانه آن كه نيمي از نيروهاي انسانی هر جامعه را بانوان تشكيل مي دهند و دور ماندن اين نيمه از خط توليد و پيشرفت هاي اقتصادي و اجتماعي، موجب ركود و تحجّر اقتصادي و اجتماعي مي شود! به كلي جامعه زنان را به ابراري در جهت اهواء بازارهاي سرمايه داران چند مليّتي صهيونستي و ارضاء شهوات شيطاني شان تبديل كرده اند.

اينك در جوامع غربي و غرب زده زن يا كالايي جنسي است كه در بازار هاي جهاني عرضه مي شود و يا برده اي صنعتي است كه در كارخانه جات و ادارات غربي به جهت گذران زندگي اش مجبور به ترك ارزش هاي انساني وتسليم شدن غرائض نفساني پيشوايان كفر و ستم مي باشد. آمار دقيق تجارت جهاني جنسي و قاچاق زناني كه بايد از كشورهاي توسعه نيافته جهت كام جويي جوامع سكولار وارد بازار فحشاء غربي شوند، بركسي پوشيده نيست. به نحوي كه برخي كشورها به قطب گردشگري فحشاء يا به كلامي همان قطب توريسم جنسي لقب گرفته اند. آنچه دست هاي شوم صهيونيست جهاني با برنامه ريزي دراز مدت براي انهدام حجاب و در نتيجه براي انهدام خانواده و انهدام ارزش هاي آسماني و انساني و انهدام خدامحوري و تخريب هويت آسماني بانوان انجام داده است، همه و همه نمايانگر سرمايه گزاري هاي اصحاب الحاد و كفر و استكبار در اين مسئله است.

انهدام جهاني عفت و پاكدامني ابتدا با رفع حجاب آغاز مي شود، مسلم است تا حجاب بانوان برجاست ارزش ماهوي و آسماني بانوان نيز پايدار است و اگر اين سنگر هميشه پايدار تخريب نشود؛ هرگز دشمني به اهداف پليدش دست نمي يابد و جهان  به پرتگاه سقوط از مسير ارزش هاي معنوي منحرف نمي شود.

ايستادگي دشمنان و پافشاري و ترفندهاي دائم آنان در جنگ نرم فرهنگي عليه ايران اسلامي در جهت كمرنگ سازي يا بي رنگ سازي حجاب زنان اين سرزمين مقدس، كوشش بيشتر جامعه اسلامي مان را در حفظ اين ارزش مهم و خطير گوشزد مي نمايد.

همايش هاي حجاب و عفاف در ايران اسلامي به جهت بحث و بررسي اين مسئله حياتي كه ديگر جزء لاينفك سياست هاي الهي دولت مردان ما نيز قرار گرفته است، مي تواند با ارائه راه كارهاي هوشمندانه در برابر هجمه هاي دشمن راه را بر ورود فرهنگ مبتذل غربيان ببندد و در نتيجه از سقوط ارزش آسماني و ماهوي زنان مسلمان و انهدام خانواده اسلامي و نفوذ مخرب فرهنگ ليبرال دموكراسي غربي جلوگيري نمايد.

در پايان صميمانه از مديريت حوزه علميه  خواهران استان گلستان كه اين فرصت را در اختيار اين خدمتگزار قرار دادند، سپاس گذاري مي كنم و توفيق و بهروزي و پيروزي همه انديشمندان و سروراني كه با قلم و بيان خويش اين همايش و برگزاركنندگان آن را ياري فرمودند؛ از درگاه الهي مسالت دارم.

محمودرضا جمشیدی

مدیر حوزه های علمیه خواهران